Можна контролювати вагу

0
183

На думку каліфорнійських дієтологів, для підтримки стрункої фігури потрібно їсти в межах певного часового вікна — восьми годин. Це дозволить контролювати не тільки вагу, а й знизити ризик розвитку діабету 2 типу.
Учені провели експеримент на тваринах. Виявилося, що годування мишей жирною їжею, але з перервою 8 годин (наприклад, від 9-ї ранку до 5-ї вечора), зберігало здоров’я тварин і не давало їм набрати вагу, на відміну від контрольної групи. Навіть коли «вікно» годування огрядних мишей збільшили до дев’яти годин, вони змогли зменшити вагу тіла на п’ять відсотків за кілька днів. При цьому калорійність раціону не змінювалася.
На думку дослідників, у таких умовах організм запам’ятовує, коли йде прийом їжі, тобто він готується спалювати калорії, синхронізуючи травний тракт із роботою генів та інших елементів. Саме цей метод прийому їжі впливав на співвідношення шкідливих і корисних бактерій у тілі. А баланс бактерій дозволяє контролювати метаболізм.
Експерти відзначили, що коли не вдається харчуватися ідеально, то необхідно хоча б змінити час прийому їжі. Для тварин, як довів тест, існує безпечне вікно у 12–9 годин. І позитивний ефект зберігався навіть у ті дні, коли вчені дозволяли тваринам їсти все що завгодно.