Зменшення болю у горлі

0
15

Біль у горлі можуть викликати багато чинників, які включають вірусні інфекції, стрептококи групи А, алергени та подразники в повітрі, як-от сигаретний дим. Якщо неприємні відчуття в горлі супроводжуються напухлими гландами, червоними та напухлими мигдаликами, білими плямами на мигдаликах, болем під час ковтання, температурою тіла, вищою понад 38 градусів Цельсія (100.4 градуси Фаренгейта), висипом або червоними плямами на піднебінні, то слід одразу пройти обстеження в медика.

Негайний огляд та лікування в приміщенні невідкладної допомоги слід також мати за таких ознак і симптомів: біль, що різко посилюється, будь-які труднощі в диханні чи ковтанні, слинопускання в дітей із хворим горлом або збільшене слинопускання в малої дитини, біль або набряк у суглобах. Невідкладної уваги потребують також зневоднення, яке приводить до зменшеного сечовиділення; запаморочення під час вставання; сеча темного кольору; відсутність сліз та суха або липка слизова оболонка рота.

Для зменшення больових відчуттів у горлі використовуйте теплу рідину, як-от чай або суп. Інколи допомогти з цим може кухлик чаю з локриці, первинної кори в’яза або кореня алтеї лікарської. Полегша може настати після вживання льодових чіпсів, коли їх ковтнути після танення в роті. Дорослі і діти віком від шести років і старші можуть спробувати полоскання з використанням розчину 120-240 мілілітрів води та чверті чи половинки чайної ложки солі. Біль також втамовується ковтанням 2-ох чайних ложок меду. Уникайте їжі та рідин кімнатної температури або охолоджених, а також грубу та гостру їжу або пекучих рідин. І алкоголь, і кофеїн мають тенденцію посилювати біль у горлі. Помічним, як зазвичай зауважують більшість людей з хворим горлом, є зменшення розмов. Використання зволожувача корисне зокрема тоді, коли біль у горлі викликаний сухим повітрям.

Пастилки можуть давати полегшу, але їх слід використовувати лише дорослим або дітям віком від 5 років і старше. Слід пильнувати, аби їх не розкушувати і не жувати або ж користі від них не буде. Полегшу дають ментол, льодяники на травах та пектинові пастилки.

Місцеві знеболюючі засоби приводять до оніміння рота і язика, тож допоки не мине оніміння – ніякої їжі чи напоїв уживати не можна. Уникайте знеболюючих засобів із бензокаїном, оскільки в деяких людей вони можуть викликати серйозні хвороби крові. До інших місцевих знеболюючих засобів належать засоби з диклоніном, як-от льодяники Сакретс (Sucrets) або засоби з фенолом (спрей Хлорасептик (Chloraseptic) тощо).

Чудово, що можна знайти те, що зменшує біль у горлі і яке недороге та щодо якого не слід боятись якихось побічних ефектів. Подібним чином великою радістю є мати у вашому житті таких людей, які замість розпускання пліток про інших людей чи замість того, аби їх критикувати, допомагають людям прощати інших людей і миритись з ними після незгоди чи непорозуміння. В Матвія 5:9 Ісус каже нам: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими стануть».

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС