Як поліпшити зір

0
39
17975216 - close-up portrait of beautiful young women wearing glasses, smiling happy, looking at camera.

Допоможуть нескладні вправи.

Пальмінг. Ця вправа для зняття з очей напруження. Потріть долоні одна об одну, зігріваючи їх. Потім покладіть долоню на очі на кілька секунд і повторіть процедуру 5-7 разів поспіль.

Обертання очима. Почніть з обертання очима за годинниковою стрілкою протягом хвилини. Потім зробіть перерву й обертайте очними яблуками в протилежний бік. Такі дії слід повторити п’ять разів.

Перефокусування. Тримайте долоню на відстані 20 см від очей і дивіться на неї кілька секунд, потім фокусуйтеся на будь-якому з предметів, що містяться далеко від вас. Далі подивіться на свою долоню, після чого знову почніть роздивлятися віддалений предмет. Повторіть п’ять разів.

«Моргалки». Для виконання цієї вправи підійдіть до порожньої стіни. Спочатку заплющіть очі на дві секунди, потім розплющіть і, дивлячись на стіну, швидко поморгайте протягом п’яти секунд. Повторіть 5-7 разів.

Правило «20-20-20». Працюючи за комп’ютером чи сидячи перед телевізором, не забувайте відволікатися. Це слід робити кожні 20 хвилин, переводячи зір і затримуючи його на 20 секунд на предметі, розміщеному на відстані 20 футів (трохи більше 6 метрів).

Оксана МУРЗЮК,
офтальмолог