Чи слід утримуватись від споживання солі?

0
179

Сіль або ж хлористий натрій – для життя необхідні. Здорові підлітки та дорослі потребують її щонайменше 500 мг на день. Рівень натрію може опускатись надто низько. Сечогінні засоби, приписані для того, щоб люди, які їх вживають, виділяли більше натрію (а з ним і води) в сечу, знижують артеріальний тиск. Деякі люди, що вживають сечогінні засоби, втрачають надто багато солі і це призводить до низької концентрації іонів натрію в плазмі крові. Це може бути небезпечним і призводити до головного болю, набрякання колін, часткового потьмарення свідомості і якщо стан складний – до епілептичних нападів.

До зниження рівня солі можуть приводити напружена фізична діяльність або перебування поза домом у спеку. Кращими від звичайної води можуть бути замінні рідини з натрієм і калієм.

Рекомендоване максимальне споживання натрію становить 2 300 мг на день, але людям з гіпертонією, хворобами серця або тим, кому вже за 50, зазвичай радять скоротити споживання натрію до 1 500 мг на день. Доросла людина в середньому споживає понад 3 000 мг на день. У розвинених країнах 90% дітей споживають надто багато солі. Звідки ж береться вся та зайва сіль? Понад 75% солі у звичайному харчуванні надходить із напівфабрикатів та страв, приготовлених у ресторанах. Ось деяка статистика про сіль у напівфабрикатах:

  • Дієтичні газовані напої часто мають високий рівень натрію
  • Порція консервованого супу може містити близько 1 000 мг натрію
  • М’ясна нарізка (навіть індичатина з низьким вмістом солі), сири, соуси, квашена капуста та чимало консервованих овочів мають, зазвичай, високий вміст натрію

Надмірне споживання солі може призводити до високого артеріального тиску, який є головною причиною серцевих нападів, інсультів або відмови нирок. Надмірне споживання натрію може завдавати шкоди оболонкам шлунка, роблячи його більш вразливим до інфікування helicobacter pylori. Ця бактеріальна інфекція – першочергова причина виразок шлунка. Виразки шлунка збільшують шанси розвитку раку шлунка. Сіль також збільшує втрати кальцію, роблячи більш вірогідним розвиток остеопорозу.

Споживати надто багато солі легко, бо нею присмачують так багато видів їжі. Знову ж таки найкращим способом для уникнення надмірного споживання солі є споживання головним чином свіжих фруктів і овочів, риби, курятини та цільнозернових продуктів, що не мали попередньої обробки на заводі чи в ресторані. Якщо ж ви споживаєте багато солі і хочете зменшити її споживання, просто на декілька тижнів зменшіть вживання солі. Через два-три тижні ваші смакові рецептори адаптуються до нижчих рівнів солі.

Сіль зазвичай – добра річ, вона додає їжі смаку та допомагає зберігати їжу. На жаль, її використовували надмір, – і це викликало чимало проблем зі здоровям. Так само буває з грошима та багатьма іншими речами. В 1 Тимофія, в розділі 6, віршах від 6 по 10, апостол Павло пише до молодого пастиря, Тимофія, про шкоду, яка настає від бажання понад усе бути багатим.

Газети наповнені оповідями про людей, які люблять гроші. Легко потрапити в пастку відчайдушного бажання мати гроші і те, що за них можна купити. Проблемою є саме любов до речей і грошолюбство. В самих грошах нічого грішного немає. Гріх постає тоді, коли люди перетворюють гроші, багатство і/або речі на бога, своєрідного ідола. Коли гроші, які є дар Божий, стають важливішими від Бога, то поклонінням грошам або тому, що за них можна купити, створює людям масу різноманітних проблем. Ми всі повинні трудитись над тим, щоб читати Боже Слово, молитись і ходити до церкви, аби підтримувати нашу віру сильною і чинити опір спокусі полюбити гроші.

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС