Найкорисніший перець — той, котрий ви самі виростили

0
52
Copyright GVMachines Inc. www.gvmachines.com

Синьйор помідор

Томати багаті на бета-каротин, вітамін С, у них чимало корисного для серця і судин калію та органічних фруктових кислот.

Помідори перевершують практично всі овочі та фрукти за вмістом лікопену. Це потужний антиоксидант, який захищає наш «мотор»: дуже потрібний тим, хто багато часу проводить на осонні. Лікопен применшує негативну дію вільних радикалів — головних призвідців передчасного старіння. Особливо корисні томати чоловікам, адже лікопен — чудовий засіб для профілактики аденоми і раку простати.

Раніше вважалося, що томати містять багато щавлевої кислоти, тому їх виключали з раціону при захворюваннях нирок, що супроводяться утворенням оксалатних каменів. Однак сьогодні помідори повністю реабілітовані. 3’ясувалося, що щавлева кислота в них практично відсутня, тож навіть тим, у кого хворі нирки, не варто відмовлятися від томатів.

З допомогою свіжих помідорів можна вилікувати сонячні опіки, солярний дерматит, укуси бджіл, ос, комарів, опіки від кропиви. Треба нарізати стиглий плід кружальцями і прикласти до хворого місця.

А от вітамінів мало

Огірки на 96 відсотків складаються з води і містять усього 14 ккал на 100 г продукту. Ці овочі дієтологи радять при хворобах серцево-судинної системи, печінки, нирок, при подагрі, цукровому діабеті, ожирінні. Але вітамінів і мінералів в огірках украй мало.

I зелений — не гірший

Болгарський перець — джерело бета-каротину. І хоча вважається, що провітамін А міститься лише в червоних, оранжевих та жовтих овочах, зелений перець щодо цього не поступається своїм кольоровим родичам. Червоний болгарський перець — чемпіон серед овочів за вмістом вітаміну С. У зелених та жовтих сортах аскорбінової кислоти трішки менше, але теж немало.

Найкорисніший перець — той, котрий ви самі виростили. Якщо ж його треба купити, вибирайте невеликі перчики. Не варто гнатись за красою, купуючи великі товстостінні перцюги з Китаю. Цей різновид із торговельною назвою «світлофор» містить багато нітратів. Може, він і не спричинить помітне отруєння, але хімічний присмак гарантований.