Їдьте до Андорри: там середній вік – 83 роки

0
48

Кожен знає, що саме є шкідливим для здоров’я, але тепер вчені підрахували, скільки років життя забирають шкідливі звички. Якщо ви хочете довше прожити, то заведіть кицьку. Вам треба заспокоїтися і мислити позитивно, перестати їсти усіляку гидоту, скинути вагу, піти вчитися до коледжу, заприятелювати з якомога більшою кількістю людей і знайти собі чоловіка або дружину, що зробить вас щасливим.

Зробіть усе це, заявляють учені, і ви житимете на 30 років довше, аніж ті, хто цього не зробить.

З іншого боку, якщо ви розлучитеся, житиме поруч з трасою або кинете школу у 16 років, це може скоротити ваше життя на кілька років.

Усі знають, що запеклі курці і п’яниці живуть менше – тепер вчені з’ясували, що вони помирають на 10 років раніше.

У дослідженні, проведеному вченими з канадського університету у Гамільтоні, були задіяні більше 500 людей віком від 40 років.

Науковці змогли точно визначити, як різні чинники впливають на тривалість життя людей. Так, вкрай шкідливо жити поруч із головною магістраллю – учені переконалися, що люди, які живуть поблизу великих доріг, помирають у середньому на 2,5 роки раніше, аніж ті, що живуть далеко від проїжджої частини. Ризик передчасної смерті для тих, хто живе поруч з великою магістраллю, на 18% вищий, ніж в інших. У цьому випадку здоров’ю завдається така ж шкода, яку можна порівняти тільки з хворобами серця або діабетом. „Ефект старіння, пов’язаний із транспортними забрудненнями, лише трохи нижчий від ефекту, що завдають ці хронічні захворювання”, – відзначають дослідники.

Інша доповідь від економістів з національного університету Ірландії, розглядає, скільки років життя можна втратити через приналежність до певного класу або через ту або іншу роботу. Розходження можуть бути величезними.

„Люди, що живуть у несприятливих умовах, частіше хворіють, піддаються великим стресам, частіше стають інвалідами і раніше помирають, аніж більш заможні громадяни”, – каже дослідник Емон О’Шеа.

Подібне дослідження, проведене у Великобританії, довело, що соціальний статус має величезне значення для тривалості життя.

В Англії різниця у тривалості життя між вищими і нижчими соціальними верствами становить близько 9 років.

Якщо ви не народилися в сорочці, спробуйте менше хвилюватися з цього приводу – постійний стрес теж може обійтися вам у кілька років життя.

За даними дослідників з університету в Огайо, тривалий стрес призводить до утворення надмірної кількості клітин запального інфільтрату, пов’язаних із серцево-судинними захворюваннями і діабетом. Це може скоротити життя на 3-4 роки.

Освіта, вірніше, її відсутність, може також стати фактором ранньої смертності. Американські дослідники встановили, що люди, які йдуть зі школи й не довчилися до старших класів, втрачають 9,3 роки життя. Вони вважають, що це пов’язано із тим, що більшість людей, які рано кинули школу, часто ведуть нездоровий спосіб життя.

Куріння, особливо після 40 років, забирає в середньому 10 років життя за рахунок справжнього букету захворювань, що можуть спричинити передчасну смерть, починаючи від раку легенів і закінчуючи серцевими захворюваннями.

Ожиріння скорочує життя на 9 років, а зайва вага може коштувати 3 років життя.

Курці, що страждають від ожиріння, помирають на 14 років раніше. При цьому люди, яким удається зберегти позитивний погляд на старіння, живуть набагато довше.

Дослідники з Єльського університету довели, що люди похилого віку з позитивним сприйняттям старості живуть на 7,5 років довше. Це розходження збереглося, навіть коли дослідники врахували вік, стать, соціально-економічний статус, сімейний стан і загальний стан здоров’я. У середньому ж люди, що мають добру вдачу і позитивно ставляться до життя, живуть на 9 років більше. Особливо, якщо в них багато друзів.

Для одинаків кіт або навіть золота рибка – гарний вихід: за допомогою домашнього улюбленця ви подовжуєте собі життя на кілька років.

Гарного супутника життя знайти складніше, аніж симпатичне цуценя, але щасливий шлюб додасть 5 років життя.

Можливо, це пов’язано із тим, що, за статистикою, одружені чоловіки ризикують не так часто, як одинаки. До того ж, за ними краще доглядають, коли вони хворіють.

Науковці також з’ясували, що шанс стати довгожителем у п’ять разів вищий у людей, чиї батьки жили довго. А якщо ви хочете дати своїй дитині найкращий старт, їдьте до Андорри. За тривалістю життя ця країна посідає перше місце у світі, середній вік – 83 роки.