Пиво також багате на кремній

0
53

Кухоль пива на день – кращий засіб для молодих чоловіків і жінок зберегти свої кістки здоровими, вважають дослідники з Британської медичної школи.

Фахівці з Королівського коледжу і лікарні святого Томаса в Лондоні встановили, що споживання кремнію і мінералів, які надходять з ґрунту в хлібні злаки, безпосередньо пов’язане з міцністю кісткової системи людини.

Водночас вчені виявили, що пиво – одне з найбагатших джерел кремнію в сучасній дієті. „Кремній – потенційно дуже важливий елемент для функціонування кісток, і немає сумнівів, що пиво – дуже хороше джерело кремнію”, – сказав старший викладач Королівського коледжу Джонатан Пауелл. „У середньому людині необхідно вживати 30 мг кремнію на день, а пів пінти пива містять 6 мг – 20% денної норми”, – додав вчений.

Тим часом, зовсім недавно Джонатан Пауелл і його колеги встановили, що кремній сприяє формуванню в організмі людини колагену – живого матеріалу, що додає кісткам гнучкості та міцності. Особливо нестача кремнію небезпечна для підлітків, що не досягли статевої зрілості.

Як показали дослідження, безалкогольне пиво також багате на кремній. Ця речовина також у великій кількості міститься в деяких видах мінеральної води, сказав Джонатан Пауелл. Інші альтернативні джерела отримання кремнію – зелена стручкова квасоля або злакові. Однак вчені наполягають на тому, що краще за все кремній засвоюється з рідких продуктів, і тут кращого джерела, ніж пиво, не знайти.