Чому виникає чутливість зубів

0
50

Чутливість зубів — реакція на неправильний догляд за порожниною рота. Інколи вона минає самостійно. Якщо ж проблема загострюється — необхідно звернутися до стоматолога. Чому ж виникає чутливість?

Серед основних причин — стертість або сколи емалі, осідання ясен, часткове оголення кореня.

Якщо глянути на відкритий дентин (тверду частину зуба) під мікроскопом, можна побачити, що він просочений дрібними трубочками, які тягнуться від поверхні зуба аж до нерва. В момент чутливості ці трубочки «оголюються». Через це відбувається подразнення та передання імпульсу з поверхні всередину зубів. Чутливість зубів виявляється відчуттям оскоми під час вдихання холодного повітря, пиття холодної води чи доторкання зубною щіткою до чутливих місць. «Ломота» зникає після припинення подразнення.

Як позбутися чутливості зубів? Якщо ви користуєтеся електрощіткою чи щіткою середньої жорсткості, слід замінити її на м’яку. Вилучіть із раціону газовану воду, зменшіть контакт зубів із соками, цитрусовими, яблуками (запивайте їх водою). Обмежте споживання солодощів.

Працюють проти чутливості й компоненти спеціальних зубних паст. Чистячи зуби, намагайтеся не відразу прополоскати рот, затримайте пасту на зубах хоча б на кілька хвилин. Навіть якщо ця процедура не вплине на причини чутливості, вона допоможе зменшити симптоми.

Не очікуйте на полегшення після одного використання такої пасти. Для суттєвого ефекту скористайтеся нею хоча б кілька тижнів.

Володимир ШИПУКОВ,
стоматолог