Термінова необхідність позбавлення від гельмінтів цілих міст і країн

0
26

Близько півтора мільярда людей у всьому світі страждають на гельмінтоз. Про це заявила Всесвітня організація охорони здоров’я, стурбована ситуацією щодо кишкових паразитів.

Група дослідників Стенфордського університету (США) повідомила, що величезна кількість глистів, які живуть у людині, з часом може спричинити спалах стійких до лікування інфекцій. У цей час боротьба з паразитами орієнтована переважно на дітей шкільного віку.

Однак фахівці повідомляють про термінову необхідність позбавлення від гельмінтів цілих міст і країн. Цими паразитами нині, за оцінками експертів, заражена чверть населення Землі. Усіх їх видів, що мешкають в організмі людини, можна позбутися з допомогою дешевих і доступних препаратів.

Нині ВООЗ має намір проводити регулярну дегельмінтизацію в ендемічних районах світу. Масове лікування від глистів має охопити близько 75 відсотків дітей. Водночас науковці попереджують, що занадто інтенсивне лікування може зумовити появу паразитів, стійких до лікарських препаратів.

Подібна ситуація спостерігалась у ветеринарній паразитології, тож людям треба уникнути тієї ж помилки, заявив прес-секретар ВООЗ.