Як поводитись з цими чутливими отворами

0
31

Усі ми з дитинства знаємо, що у вухо не можна нічого встромляти. Однак часто про це забуваємо і при найменшому свербінні у хід іде будь-що: від пальців до канцелярських скріпок. Отож треба добре засвоїти, як поводитись з цими чутливими отворами.

Передусім – геть ватні палички, а тим паче, сірники. Під час такої чистки вони тільки проштовхують сірку глибше у вушний канал. А ще, оскільки ми орудуємо цими палками-копалками всліпу, існує велика небезпека пошкодити барабанну перетинку. Природа передбачила природне очищення вух переміщенням сірки. Щоб цей процес був активнішим, слід час від часу відтягувати мочку вуха вниз і вперед.

Щоденне очищення вушної раковини полягає в митті зовнішніх частин вуха звичайною водою. Для цього потрібно лише вставити в нього вказівний палець і повільними рухами збоку вбік із легким натискуванням на стінку видалити сірку, сухі відмерлі клітини і пил, що накопичився впродовж дня.
Найменшої уваги потребують слухові канали і середнє вухо. У здоровому вусі сірка не збирається. Місцевому болю в ньому, подразненню, свербінню, запаленню вушного каналу можна не лише запобігти, а й вилікувати їх щоденною турботою про ці органи. Вушні краплі, які зазвичай застосовуються в таких випадках, розм’якшують сірку, можуть збільшити її масу і посилити тиск, не давши однак жодної користі.

Щоб вуха були здоровими, до комплексу ранкової гімнастики обов’язково слід ввести вправи для зовнішнього вуха, котрі сприяють очищенню слухових проходів:

  1. Потерти опуклості за вухом вгору-вниз.
  2. Загнути вушну раковину ззаду наперед.
  3. Покрутити козелок за годинниковою стрілкою.
  4. Відтягнути вниз мочку вуха. Кожну вправу повторити 8 разів.

Ефективно очищує вуха перекис водню. Для цього потрібно закапати у кожне по 2…3 його краплі. Через 5…10 хвилин прийняти теплу ванну. Дітям закапувати по 1 краплі 3% перекису. А якщо й це не допоможе, сходіть до лікаря. Він правильно промиє вам вуха і ліквідує усі корки.