Ще раз про нанесення йодної сітки на хворе місце

0
22

У разі гострого респіраторного захворювання, больового синдрому, остеохондрозу часто допомагає дешевий і простий засіб — нанесення йодної сітки на хворе місце. Вона виявляє місцеву подразнювальну дію на шкіру, розширює шкірні капіляри, що сприяє відтоку крові та зменшенню її застою у запалених тканинах.

Для того щоб правильно нанести сітку, накрутіть на паличку чи олівець ватну кульку, змочіть її 5%-ою настоянкою йоду і нанесіть на шкіру вертикальні та горизонтальні смужки завширшки близько 1 сантиметра. Хворому на бронхіт, трахеїт, запалення легень вертикальні лінії слід проводити вздовж середньої лінії груднини, а потім паралельно до неї з обох боків через середину ключиці. Паралельно до цих ліній між ними слід провести ще по одній лінії. На спині наносять з обох боків по дві вертикальні лінії паралельно хребту через внутрішній край лопатки і посередині між цими лініями та хребтом.
Горизонтальні лінії і на спині, і на грудях слід проводити вздовж міжреберних ділянок, бо саме там проходять судини й нерви, багаті на рефлекторні зв’язки.
Якщо біль спричинений остеохондрозом хребта, йодну сітку наносять так: з обох боків паралельно хребту проводять вертикальні лінії через внутрішній край лопатки, вздовж самого хребта і посередині між ними. Залежно від локалізації болю лінії можна продовжити до поперекового відділу хребта. Горизонтальні лінії проводять уздовж міжреберних ділянок.
Увага! Перед тим, як нанести йодну сітку, слід перевірити організм на чутливість до йоду. Для цього на внутрішню поверхню ліктьового згину нанесіть кілька тоненьких штрихів сірником, змоченим у 5%-му розчині йоду. Якщо через 15 хвилин шкіра не почервоніла і немає набряків, можна наносити йодну сітку. Але все одно не частіше 2-3 разів на тиждень.
І останнє. Ніколи нічого не малюйте на спині хворого, якщо його температура перевищує 38 градусів за Цельсієм.