Кілограми повернуться сторицею: чому не варто голодувати заради схуднення

0
41

Кожному хочеться бути струнким і красивим, однак природа, хоч як це прикро, декого «нагороджує» зайвою вагою.

Іноді людина випробовує безліч рецептів, методик, лікарських препаратів для схуднення — і все марно. Як бути?

Процес схуднення — тривалий і копіткий. Про це нагадують дієтологи, застерігаючи: що повільніше просувається цей процес, то вища ймовірність того, що «нещасливі» кілограми згодом повернуться.

Ви не втратите тонусу, а м’язова маса залишиться незмінною. Звісно, хочеться бачити швидкі результати своїх зусиль, за найменших витрат сил, часу і засобів. Але так не буває.

«Боротьба за фігуру» не означає голодування, наголошують лікарі. Хоча саме з напівголодним способом життя багато хто пов’язує процес схуднення.

Пам’ятайте: довго жити за постійного обмеження в їжі просто неможливо, зрештою, ви ризикуєте «зірватися» і почати їсти все, «чого душа забажає».

А це означає, що ваші попередні «страждання» і вже отримані результати завершаться цілковитим провалом.

До того ж ви можете ще й додати у вазі, що стане причиною стресу. Тож раз на тиждень можете не обмежувати себе в харчуванні.

Це допоможе зняти нервове напруження, буде своєрідним призом за вашу стриманість упродовж тижня.

Пам’ятайте, що й фізичні навантаження не будуть зайвими, оскільки вони прискорюють обмін речовин і допомагають «розправитися» зі значною частиною калорій.

Схуднути допоможе раціональне харчування. З меню слід виключити ковбаси, кондитерські вироби, білу випічку, газовані напої, страви швидкого приготування, алкоголь. «Порожні» калорії — їжа з великою кількістю малоцінних речовин.

Вона містить багато вуглеводів, жирів, солі й харчових добавок, проте мало білків та вітамінів. Лікарі пов’язують вживання «порожніх» калорій з ожирінням, серцевими захворюваннями, цукровим діабетом та карієсом.

Організмові насамперед потрібні амінокислоти, ненасичені жирні кислоти, вітаміни, мінерали та клітковина. Ці поживні елементи є здебільшого в натуральних і помірно оброблених продуктах, таких як м’ясо, птиця, каші, картопля, чорний хліб, молочні продукти, риба.

«Правильні» калорії знайдете й у фруктах, але через великий вміст глюкози і фруктози вживати їх треба в міру, оскільки ці речовини активізують вироблення організмом інсуліну, який «сприяє» накопиченню жирових запасів.

Між іншим

Найбільш популярні омани тих, хто хоче схуднути:

Що суворіша дієта, то вона ефективніша.
Часто вона ефективна лише в той момент, коли ви «боретеся» з кілограмами. А віддалений результат спрогнозувати неможливо.

Аби схуднути, не можна вечеряти.
Бажано не об’їдатися. Але легка вечеря потрібна: нежирні молочні продукти, овочі, фрукти.

Соняшникова олія — нежирна, отже — дієтична.
З дієтичного погляду брак холестерину — добре. Але в олії калорійність навіть вища, ніж у тваринного жиру. Тому людям з надмірною вагою не можна вживати її в необмежених кількостях.

Є диво-ліки, з допомогою яких можна схуднути.
Не дотримуючись дієти, жодним препаратом не вдасться нормалізувати вагу.

Якщо дієта допомогла кільком людям — допоможе й мені.
Пам’ятайте, що всі «рецепти здоров’я» індивідуальні.

Схуднення несумісне з непомірним харчуванням.
У кожного свій поріг насичення. Головне — вставайте з-за столу з відчуттям легкого недоїдання.

Дієта — це постійне відчуття голоду.
Правильно розроблена дієта — це харчування дрібними порціями, які запобігають відчуттю голоду.

Мирослава КРУК