Сухість у роті — тривожний дзвіночок

0
54

Сухість у роті може свідчити про невеликий обсяг вільної рідини в організмі. У цьому разі, найпевніше, не розвинена м’язова тканина, а можливо, й жирова. Бо м’язи та жир є своєрідним «депо» води в організмі, де вона зберігається та видається за гострої потреби. Коли ж «депо» малогабаритне, то там майже нічому зберігатися.

Симптом сухості в роті після обіду також можливий після споживання об’ємної кількості їжі, яка в кишківнику тягне воду з кровоносної системи (що більше з’їли, то більше води потребує організм на травлення). А в кишківнику вода використовується не тільки на травлення, а й на зволоження слизової. Тому ефект сухості в роті може виникати через банальну нестачу води в організмі навіть для перетравлення їжі.

Отож, щоб такий симптом не дошкуляв, щоб води вистачало, раджу харчуватися часто і невеликими порціями. Обов’язково у першій половині дня вживайте білки тваринного походження. Вони утримують воду в кровоносній системі, коли ж їх бракує, організм швидко втрачає рідину. Безумовно, потрібно збільшити вживання перших страв — супів, борщів, між трапезами пийте узвар, компот.

Не нехтуйте цими простими правилами. Сухість у роті після їди — це тривожний дзвіночок із приводу того, що перша стадія зневоднення організму вже відбулася, кров стає густішою, збільшується навантаження на серце, а це призводить до кардіологічних ризиків.

Борис СКАЧКО,
терапевт