ШТУЧНА ПІДШЛУНКОВА КОНТРОЛЮВАТИМЕ ЦУКОР

0
483

Американське Управління з контролю за харчовими продуктами і лікарськими препаратами випустило керівництво для вчених, які займаються розробкою штучної підшлункової залози, — портативний пристрій, покликаний полегшити життя людям, хворим на діабет першого типу.
При діабеті першого типу організм хворого атакують у підшлунковій залозі його власні бета-клітини, що виробляють інсулін. Унаслідок цього гормон взагалі не виробляється або ж його виробляється мало. Хворі змушені самі щодня контролювати рівень цукру з допомогою глюкометра, визначати, наскільки його потрібно знизити, або ж увести додатково необхідну дозу шприцом чи інсуліновою помпою.
Штучна підшлункова залоза складається з двох частин: інсулінової помпи і приладу безперервного моніторингу глюкози, що контролює рівень цукру в крові хворого з допомогою спеціального датчика, уживленого під шкіру. Обидва пристрої працюють одночасно. Вони здійснюють контроль глюкози у пацієнта і автоматично вводять йому необхідні дози інсуліну, які розраховуються шляхом ком¬п’ютерного алгоритму.