Вода: скільки її вам потрібно щодня і коли її найкраще пити

0
39

Чиста вода масово доступна, втім багато людей страждають від частого, легкого зневоднення. Приховані симптоми включають головний біль, спрагу, втому, печію, біль у суглобах, роздратованість і проблеми з концентрацією уваги. Якщо зневоднення наростає, то зазвичай з’являється сухість в роті, темно-жовта сеча і зменшене виділення сечі. Якщо зневоднення набуває важких форм, може виникати плутання свідомості, сухість шкіри та підвищена температура тіла.

Вода потрібна для належного функціонування мозку, суглобів і м’язів, а також для нормального кровообігу. Вона потрібна для регулювання температури, передавання поживних речовин і кисню та для виводу відходів. Тіло втрачає приблизно 2 кварти (2 літри) води на день, приблизно половину в сечі та калі, ще по 25% через шкіру і легені. Скільки води потрібно людям щодня? Довго існував стандарт про 8 кухликів по 8 унцій на день (2 літри), але на потребу окремої людини в воді впливають багато речей:

  • Спека та активність збільшують обєм води, що втрачається через дихання і піт;

  • Харчування з високим вмістом солі чи білка збільшує потребу у воді для видалення солі і білка;

  • Втрату води збільшує алкоголь, а також енергетичні напої і цукор;

  • Втрату води збільшують ліки, як-от діуретики;

  • Люди віком старші 65 років пють менше води через зменшену спроможність відчувати спрагу. Вони також мають зменшену спроможність концентрувати сечу (затримувати більше води), ніж потрібно;

  • Люди із серцевою або нирковою недостатністю зазвичай потребують зменшити споживання рідини, а кількість має визначити їхній лікар;

  • В холодному середовищі нижча вологість, і це теж викликає зневоднення;

  • Злегка зневоднює кофеїн, менше при постійному вживанні.

Можна випити і забагато води. Це може призвести до розчинення рівня натрію в крові і послабити функцію мозку. Якщо ваша сеча прозора, то є всі шанси, що ви мали води достатньо.

Оптимальне споживання води (на противагу зневодненню) супроводжується кращим одужанням, а також більш позитивним настроєм, кращою увагою, пам’яттю і реакцією. Воно також може зменшити ризик інсульту.

Воду краще пити між прийомами їжі. Пиття води під час їди може завадити належному травленню. Питання великої кількості води приносить ще одну користь: певне дослідження виявило, що воно може зменшити споживання приблизно 200 калорії щодня.

Без води ми довго жити не зможемо. Боже Слово часто порівнюють із водою. В Івана 4, вірш 14 Ісус порівнює Його Слова із життєдайною водою, що дає духовне життя. І на відміну від води, його забагато не буває.

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС