Контактний дерматит

0
161

Ви розігрілися під сонцем — і так хочеться скупатися у прохолодному ставку. Вода в ньому дещо каламутна, але не втримуєтесь і пірнаєте. А за кілька хвилин тіло вкривається рожевими пухирцями, шкіра свербить…

Найчастіше так проявляється контактний дерматит. Основними провокаторами такої реакції можуть бути розчинені хімічні речовини, пилок рослин, що накопичився у застояній воді. Кропив’янку можуть викликати і доторкання до рослин, які ростуть у ставку, і водяні мікроорганізми. У такому разі висипання сильно пече, свербить.

Найчастіше так реагують на купання у ставках діти, в яких і шкіра ніжніша й імунна система недостатньо сформована. У групі ризику також дорослі, схильні до алергії.

Що потрібно зробити, аби симптоми минули? Бажано відразу ж після купання помитися. З м’яким милом із серії дитячого. Затим змажте уражену шкіру заспокійливим лосьйоном чи кремом. Зазвичай симптоми контактного дерматиту вже наступного дня минають. Але якщо вони наростають, на місці пухирців з’являються гнійнички, шкіра червоніє, підвищується температура тіла, негайно звертайтеся до лікаря.

Про що це може свідчити? Про те, що шкіра була уражена специфічною інфекцією (приміром, стафілококом). Могло статися, що збудник приєднався до запального процесу, спричиненого дерматитом. Гній і температура — свідчення того, що інфекційний процес прогресує. У такому разі заспокійливих кремів недостатньо — можуть знадобитися протимікробні препарати, антибіотики. А застосовувати їх слід за чіткою схемою, прописаною фахівцем.

Жанна ПРИХОДЬКО,
лікар-дерматолог