Обмеження споживання калорій затримує старіння судин

0
21

Нові дослідження показали, що голодування запускає молекулу, яка здатна уповільнити старіння наших артерій. Це з’єднання може допомогти запобігти хронічним захворюванням, пов’язаним із віком, таким як рак, серцево-судинні захворювання і хвороба Альцгеймера, тобто воно може утримувати нашу судинну систему пружною і молодою.
Не так давно дослідники змогли повернути назад такі ознаки старіння, як випадання волосся і зморшки у мишей, і, можливо, що більш вражаюче, іншій групі дослідників удалося омолодити старіючі клітини людини.

Тепер нове дослідження додає докази, що старіння дійсно може бути скасоване. Учені на чолі з доктором Мін-Хуі Цзоу — директором Центру молекулярної і трансляційної медицини у Державному університеті Джорджії в Атланті — показали, що голодування або обмеження споживання калорій може активувати молекулу, яка затримує старіння судин.
Виявлено, що бета-гідроксибутират може уповільнювати старіння судин. Це фактично забезпечує хімічний зв’язок між обмеженням калорій і голодуванням та ефектом проти старіння.
Бета-гідроксибутират представляє собою кетон, тобто молекулу, яка продукується печінкою і використовується як джерело енергії, коли глюкоза недоступна. Тіло виробляє кетони під час голодування або на дієтах із низьким вмістом вуглеводів і після тривалих фізичних навантажень.
А якщо судинна система стає молодшою, у неї менша ймовірність серцево-судинних захворювань, хвороби Альцгеймера і раку, тому що всі ці хвороби пов’язані з віком.