10 хвилин для здоров’я

0
25

Лише 10 хвилин швидкої ходьби на день можуть урятувати людину від хвороби серця і навіть передчасної смерті. На переконання вчених Університету Брістоля, вона на 6% скорочує ризик серцевих захворювань, особливо після 60 років.
Дослідники наводять аргумент, що навіть невеликий сплеск помірно-сильної активності знизив біомаркери в крові, що вказують на запалення, згустки крові і холестерин, які винні у ризиках серцево-судинних захворювань.

Особливо ефективним це виявилося в групі жінок, у яких знизився цей ризик майже вдвічі. Ключем до зниження стало поліпшення функції кровоносних судин.
У дослідженні 1600 добровольців віком 60–64 роки п’ять днів носили датчики серцевого ритму і руху.
Прилади показали активність учасників при роботі в саду, повільній ходьбі або заняттях середньої і високої інтенсивності, включаючи танці, скошування газонів або жваву ходьбу.
Дослідники також проаналізували показники крові літніх людей, щоб визначити біомаркери запалення, функції кровоносних судин і холестерин. Вони побачили, що за кожні 10 хвилин ходьби помірної і високої інтенсивності у чоловіків рівень лептину знизився на 3,7%, а у жінок — на 6,6%.
Інші показники, що впливають на хвороби серця, також значно знизилися. Тому не слід нехтувати важливими 10 хвилинами, щоб поліпшити показники свого здоров’я, вважають учені.