Повні люди і грип

0
25

Уражені грипом повні люди є більш небезпечними для передачі вірусу, оскільки вони довше його зберігають і виділяють. Такий висновок зробили американські вчені Мічиганського університету після дослідження групи учасників.
У людей з ожирінням ризик поширення грипу на сім’ю, друзів та інших людей триває вдвічі довше, ніж у пацієнтів із нормальною вагою.

Крім цього, вчені подали докази того, що люди з ожирінням потрапляють під велику небезпеку ускладнень грипу, таких як пневмонія або навіть смерть.
Дослідження 1800 людей протягом трьох сезонів грипу показало, що дорослі з ожирінням із симптомами грипу виділяють вірус грипу A на 42% довше, ніж інші.
Це може бути пов’язано з тим, що ожиріння змінює імунну відповідь організму і викликає хронічне запалення, яке може дозволити вірусу, подібного грипу, залишитися довше.
У дослідженні, опублікованому в «Журналі інфекційних захворювань», ідеться про те, що ожиріння може зіграти важливу роль у передачі вірусу грипу, враховуючи його поширеність у країнах світу. Так, тільки у Великобританії понад чверть дорослих страждають на ожиріння. Зростання становило 15% з 1993 р.