Добрий сніданок дає користь на цілий день

0
87

Це не просто кліше; сніданок допомагає нам отримати з кожного дня все по максимуму. Але не кожен сніданок для цього підійде. Деяка стандартна ранкова їжа і напої насправді більше шкодять, ніж допомагають. Це особливо важливо пам’ятати щодо дітей і підлітків у школі. Ця особлива група населення потребує для зростання білок, до того ж він потрібен для підтримки і відновлення організму так само як і дорослим.

Білок не просто корисний для здорових тканин, коли його споживають вранці, – він також допомагає підтримувати стабільний рівень цукру в крові. Добрий вибір на сніданок включає: яйця, йогурт, горіхи, горіхове масло та сир із низьким вмістом жиру. Дорослі з надлишковою вагою не повинні споживати більше 4-ох яєць на тиждень, бо це може загострити проблеми зі здоров’ям. Уникайте білки, які мають високий рівень насичених жирів, як-от: бекон та ковбаса. Добрим сніданком може виявитись типова їжа для обіду, як-от: нежирна яловичина, риба або курятина.

Вуглеводи можуть бути як чудовими так і жахливими. Подрібнена або старомодна вівсянка – чудовий вибір. Її можна готувати в повільноварці перед тим як лягати спати, і вона буде готова на сніданок. Уникайте миттєвих вівсянок і вівсянок зі смаками через те, що вони оброблені і мають непотрібні цукри та консерванти. Цільнозерновий хліб набагато корисніший, ніж білий хліб.

Існують також здорові пластівці, але миска деяких пластівців таки має стільки ж цукру, як і глазурований пончик. Весь цукор в таких пластівцях, а також у млинцях, джемах та більшості батончиків для сніданку, здобі, вафлях і печиві дуже швидко збільшує рівень цукру в крові, викликаючи секрецію інсуліну. Інсулін штовхає цукор у клітини м’язів і якщо його там надто багато, то рівень цукру в крові опускається надто низько. Ця гіпоглікемія спричиняє нервозність, пришвидшує серцебиття та спричиняє інші симптоми, які заважають чіткому мисленню і навчанню.

Фрукти – ще один чудовий вуглевод на сніданок, і їх можна додавати до пластівців або йогурту. Фрукти і овочі – також добрі джерела клітковини. Розчинна клітковина міститься і у вівсянці. Клітковина уповільнює вбирання цукру і допомагає утримувати стабільним рівень цукру в крові. Їх можна просто їсти, а сік уникайте.

Як і солодким пластівцям, миттєвій вівсянці з доданим цукром та йогуртові з джемом, фруктовому соку бракує тієї клітковини, що сповільнює віддачу цукру в кров. Стабільний рівень цукру в крові полегшує дітям зосередженість, сприяє увазі та навчанню. Дослідження свідчать про взаємозв’язок здорового  сніданку з високими оцінками та балами в тестах. І, звісно, це можна застосувати до кращої продуктивності в дорослих.

Батьки несуть серйозну відповідальність за забезпечення дітей здоровою їжею. Вони також мусять дбати про їхній духовний добробут. У Повторенні Закону 32:46 і в Псалмі 77 (78):5 батькам наказано навчати своїх дітей Божому Слову.

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС