У середньому у світі зниження рівня здоров’я населення починається у 65 років

0
40

Однак при цьому японці не відчувають проблем, поки їм не виповниться 76 років, тим часом у Папуа-Новій Гвінеї збої починаються вже в 46.
Такий 30-річний розрив розділяє країни з найвищим і найнижчим віком хвороб. Найбільш поширені у світі випадки серцево-судинних недуг. Зазначається, що до країн із високим еквівалентним віком у 65 років, крім Японії, належать Швейцарія, Франція, Сінгапур, Кувейт, Південна Корея, Іспанія, Італія та інші, а з найнижчим після Папуа-Нова Гвінея — Маршаллові острови, Афганістан, Соломонові острови, Вануату, Центральноафриканська Республіка, Лесото та інші.

Україна і країни СНД — на рівні 57,4–61 рік.
Такими є результати першого у своєму роді дослідження, в якому оцінювалася швидкість розвитку вікових захворювань у всьому світі. Згідно з ними британці не матимуть проблем до 70 років, американці — до 68.
Доктор Анджела Чанг з Університету Вашингтона заявила, що отримані результати показують: проблеми зі здоров’ям, пов’язані з віком, можуть призвести до дострокового виходу на пенсію, скорочення робочої сили і збільшенню витрат на охорону здоров’я.
Тому влада і системи охорони здоров’я країн мають враховувати, коли люди починають страждати від негативних наслідків старіння, і вживати заходів.
Дослідники вперше врахували 92 вікових захворювання, у тому числі 13 серцево-судинних, 35 ракових, шість хронічних респіраторних захворювань, три діабету, три — нирок і шість різновидів травм.
Дослідження по 195 країнах було опубліковано у міжнародному медичному журналі The Lancet Public Health.
Автори вважають, що розуміння того, які фактори сприяли успішній затримці хвороб — висока фізична активність, низький рівень куріння і кращий доступ до медичної допомоги, проливає світло на те, як можна зменшити прогнозований тягар старіння населення.