Проблеми зі стопами та догляд за стопами

0
255

Пухирі – це рани, наповнені рідиною. Вони теж утворюються через тертя ноги об взуття, якщо зношені підошви взуття або якщо шкарпетки надто великі і збиваються у взутті. Пухирі не слід пробивати, хіба що вони дуже великі. Для цього потрібно протерти місце алкоголем, також слід використовувати стерильну голку. Після проколу нанесіть крем-антибіотик, а шкірки пухиря не знімайте.

Молоткоподібні пальці стопи – це пальці, вигнуті у вигляді пазура. Тут допомогти можуть теплі шкарпетки, а також добре підібране взуття.

Інколи нігті на пальцях ніг стають викривлені донизу. Ці врослі нігті виникають через надто коротке обрізання нігтів на пальцях ніг або ж через надто вузьке взуття та малі шкарпетки. Врослі нігті пальців ніг можуть викликати доволі значний біль. Допомогти тут можуть теплі шкарпетки. Такі нігті можуть мати запалення, тож звертайтесь до лікаря, коли палець на нозі стає червоним, набрякає або якщо є якісь виділення. Людям старшого віку та діабетикам нігті на пальцях ніг повинні обрізати медсестра або інший професіонал.

Плоскостопість або звід стопи теж може викликати чимало болю. Це буває через носіння взуття без супінатора в середині стопи. Без підтримки зводу розтягуються зв’язки та сухожилля в середині нижньої частини стопи і руйнується звід стопи. Своєю чергою це викликає повернення стопи всередину та може привести до вивиху коліна. Плоскостопість може сприяти артриту колін і хронічному болю в нижній частині спини.

Високі зводи стопи – це надмір викривлені зводи в нижній частині середини стопи. Це призводить до надмірного навантаження на подушечки стопи та на зводи. Це може викликати біль у щиколотках і навіть призводити до стресового перелому щиколотки.  Ви можете виявити плоскостопість або високі зводи стопи, знявши взуття, намочивши стопи та наступивши на аркуш паперу. Якщо слід покаже лише добрий відбиток стопи, то у вас може бути плоскостопість, а якщо є маленький відбиток середини вашої стопи, то надто високими можуть бути ваші зводи стопи. Обидві проблеми можна легко вирішити належними, індивідуальними ортопедичними устілками, супінаторами для підтримки зводу або п’яти, які вам порадить ортопед.

Християни ж потребують належної підтримки. У Римлян 15, вірші 4 нам сказано, що все в Біблії було написано для навчання нас, аби через витривалість і підбадьорення Писань, ми мали надію. Чому б просто зараз не скористатись цією великою духовною підтримкою?

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС