Проблеми зі стопами та догляд за стопами

0
59

З віком нігті на ногах стають товстіші і твердіші через тиск взуття. Аби пом’якшити нігті перед тим як їх зрізати, нанесіть на них вазелін. З віком на ногах також зменшується кількість сальних залоз. На сухі ноги одразу після купання наносьте крем для ніг. У разі дуже сухої шкіри – для кращого вбирання крему – спробуйте скористатись ексфоліатором із молочною кислотою.

На стопах поширені грибкові інфекції. Люди, що мають інтенсивніше потовиділення, мають більший ризик розвитку між пальцями ніг дермофітію стопи (стопи атлета). Вона може викликати в шкірі тріщини або пухирі. Вона також може спричиняти лущення та свербіж по боках стопи. Зазвичай позбутись інфекції добре допомагають протигрибкові креми та спреї. Для запобігання цій проблемі, щодня мийте ноги, а потім, для тримання ніг у сухості, скористайтесь порошком-присипкою для ніг. Нігті пальців на ногах теж можуть бути інфіковані грибком. Це призводить до потовщення і пожовтіння нігтів. Аби дати тому раду, упродовж 15 хвилин занурюйте стопи один раз на день у розчин, який складається з однієї частини білого оцту та двох частин теплої води. Покращення повинне з’явитись вже через тиждень-два.

Підошвенні бородавки призводять до твердого, болісного потовщення на п’ятах ніг. Для повного курсу лікування зазвичай слід звертатись до дерматолога. Поширюються вони в громадських басейнах і лазнях, тож для того, щоб їм запобігти, слід у таких місцях носити сандалі. Біль може зменшити пом’якшена устілка.

Переломи ніг і щиколоток, включно з переломами пальців ніг, спричиняються падінням на них важких предметів або ж підворотом стопи. Якщо ви почули хрускіт, якщо та частина стопи деформується, набрякає або болить, то допускайте, що стався перелом, – і  на неї не ступайте, допоки не пройдете обстеження. Розтягання щиколотки буває також, коли підвертається стопа або під час спотикання. Розтягнення зв’язок викликається розтягуванням або розриванням смуги тканини, яка називається зв’язками. Перевірте ту частину стопи, аби переконатись, що немає перелому. Допомогти може лід (завжди на якомусь матеріалі), підйом і підтримка враженої ділянки стопи відповідно до приписів лікаря.

Хоча остеоартрит може впливати на лікті та ступні, він більше поширений в колінах. Втім, проблеми зі зводом стопи можуть погіршувати артрит колін, а також викликати біль у спині. Часто основі великого пальця болю завдає подагра. Для лікування болю подагри є ліки, тож у разі, коли ви маєте біль, почервоніння чи набряк основи великого пальця, зверніться до лікаря.

Проблеми з кровообігом теж можуть викликати біль у стопах, а також у сідницях, клубах або стегнах. Зазвичай біль погіршується у час ходи і минає при відпочинку.  Допомогти в цій проблемі може лікар, але не затягуйте з візитом до лікаря, бо цей біль нечасто минає без лікування. Якщо у вас з’являється біль, почервоніння або твердий, наче вірьовка, набряк в будь-якому місці вашої ноги, вам потрібно одразу звернутись до лікаря, бо цей біль може бути викликаний кров’яним тромбом.

Набряк на колінах і нижній частині ніг після довгого стояння часто спричиняється варикозом вен. Він часто погіршується за теплої погоди. Намагайтесь тримати ноги в холодній воді та декілька разів на день утримувати їх впродовж 15-20 хвилин над рівнем серця. Допомогти в цій проблемі можуть компресійні панчохи. Допомогти може і масаж стіп та лагідне потягування.

Дуже легко ігнорувати наші стопи. Вони – не є найкрасивішими частинами  тіла. Але проблема зі стопами змінює це ставлення. У 12-му розділі до Коринтян, Святий Павло нагадує нам, що кожна частина людського тіла важлива, так же як і кожен член християнської церкви. Отже, ми не повинні ігнорувати свої стопи, так як і  будь-кого спів-християнина, але піклуватися про них і дякувати Богу за них.

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС