Антациди. Що вони можуть і що не можуть

0
150

Антациди – лікарські засоби, що знижують шлункову кислотність, та полегшують печію (гастроезофагеальну рефлюксну хворобу, скорочено ГЕРХ). Також, антациди знижують больовий симптом, спричинений гастритом або виразкою.

Але, відчути полегшення – ще не означає одужати. Антациди не допомагають при лікуванні виразки і не запобігають ускладненням ГЕРХ, такому як рак стравоходу.

Основною причиною виникнення виразки є інфекція, що викликана бактерією Helicobacter pylori. Антациди не вбивають ці бактерії. Для цього повинен бути призначений антибіотик, який ефективний у боротьбі з Helicobacter pylori, у парі з ліками від виразки, що називаються – інгібітори протонної помпи (ІПП). Виразка шлунка, спричинена Helicobacter pylori, якщо її не лікувати, може призвести до раку шлунка.

Антациди починають знижувати кислотність шлунка і, отже, зменшують біль вже за п’ять хвилин. Їхня дія триває всього тридцять – шістдесят хвилин. Недовгостроковість дії антацидів може легко призвести до передозування .

Деякі з найпоширеніших побічних ефектів антациду включають:

  • Надлишок карбонату кальцію може викликати запор (цього можна уникнути, якщо додати в розчин з’єднання на основі магнію).
  • Занадто велика кількість антациду карбонату кальцію може призвести до утворення каменів у нирках.
  • Бікарбонат натрію (харчова сода) з високим вмістом натрію може спричинити набряк, а також провокувати високий кров’яний тиск та серцеву недостатність.
  • Антациди на основі магнію можуть викликати діарею (цього можна запобігти, додавши сполуку на основі алюмінію або кальцію).
  • Деякі антациди протипоказані під час вагітності.

Антациди призначені для використання тільки при легкої форми печії, що виникає рідше ніж раз на тиждень. При правильному використанні вони можуть ефективно зменшити біль при виразці або при ГЕРХ.

Антациди мають заспокійливий ефект для людей з виразкою, гастритом або ГЕРХ. Бог хоче, щоб християни також вміли заспокоювати своїх одновірців. Існує багато біблійних текстів Нового Заповіту, які рекомендують таке підбадьорення.

Наприклад, 1 Солунян 5:11-12: «Утішайте тому один одного, і збудовуйте один одного, як і чините ви! Благаємо ж, браття, ми вас, шануйте тих, що працюють між вами, і в вас старшинують у Господі, і навчають вас вони…»

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС