Головний біль: типи, причини та тривожні сигнали

0
66

Головний біль є дуже поширеною проблемою. Проте можна зробити досить багато, аби запобігти або, принаймні, знизити його. Деякі види головного болю можуть бути частиною серйозного розладу, і тому, дуже важливо вчасно його розпізнати та звернутися за невідкладною допомогою.

Найбільш поширеними типами головного болю є головний біль напруги та мігрень. Головний біль напруги зазвичай викликає відчуття зав’язаної навколо голови тугої пов’язки. Головний біль при мігрені часто описують як пульсуючий або тремтячий, який може супроводжуватися відчуттям спалахів мерехтливих вогнів. Також, такій біль може супроводжувати нудота та блювання. Поширеними тригерами мігрені є червоне вино, глутамат натрію, нітрати, парфуми, харчові добавки, шоколад, аспартам та кофеїн. Для багатьох страждаючих на мігрень також характерним є дефіцит магнію; ті, хто стикається з головним болем подібного роду, можуть обговорити зі своїм лікарем зміну кількості споживання цього мінералу.

Деякі поширені причини головного болю:

  • Зневоднення організму, низький рівень цукру в крові через відсутність харчування або через споживання продуктів з високим вмістом цукру;
  • Відмова від кофеїну, нікотину чи інших стимуляторів;
  • Гарячка, синусит, карієс або абсцес, часте чхання або кашель;
  • Стрес, напруга м’язів шиї, напруга очей, скрегіт зубами, вживання холодних страв чи напоїв;
  • Дим, шкідливі випаровування, чадний газ;
  • прийом ліків, таких як протизаплідні засоби, замісна гормональна терапія, ліки від еректильної дисфункції, деякі антигіпертензивні препарати, нітрати короткої дії при стенокардії.

Профілактика головного болю може включати в себе зменшення або повну відмову від вживання алкоголю, куріння і кофеїну, зниження стресу і прийом їжі не менше двох або трьох разів на день. Регулярний години сну, а також графік прийому їжі та фізичних вправ.

Тривожні маркери головного болю, що потребують негайного медичного огляду, включають (але не обмежуються ними) наступні симптоми:

  • Головний біль, пов’язаний з лихоманкою, світлобоязню чи ригідністю потиличних м’язів.
  • Напад «найгіршого в житті» головного болю.
  • Біль, що супроводжується труднощами при ходьбі, розмові, втрата чутливості або здатності керувати однією стороною тіла
  • Раптовий напад болю («громовий біль голови»)

Вкрай важливо постаратися визначити причини частих головних болів, аби можна було внести зміни, заради їх запобігання. Те, що викликає сильний головний біль у однієї людини, може мати жодного ефекту у іншої людини. Так само, як деякі християни можуть вважати вживання алкоголю неправильним, інші — допустимим. У 1 Посланні до Коринтян 8:9-13 Святий Павло закликає нас бути чуйними до того, що засмучує інших віруючих. Занадто наївно вважати, що інші люди обов’язково мають ті ж самі погляди, що й ви. Нам усім потрібно вивчати Слово Боже, щоб жити так, як Він хоче, щоб ми жили.

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС