Магній – недооцінений мінерал

0
215

Магній необхідний для більш ніж 300 різних процесів в організмі. На жаль, більшість населення має дефіцит магнію. Літні люди особливо схильні до дефіциту. Недолік магнію частково відбувається через виснаження ґрунту і видалення його під час обробки та приготування продуктів харчування. Невживання достатньої кількості здорової їжі, з різних джерел, також сприяє більш ймовірному розвитку дефіциту магнію.

Інші причини дефіциту включають: надлишок або недостатнє споживання білка; зловживання алкоголем; використання медикаментів від виразок або рефлюксу; діуретиків (сечогінних таблеток); лікарські засоби, що використовуються для лікування гіпертонічної хвороби або серцевої недостатності, та хвороб нирок. У хворих на хворобу Крона або целіакію можуть виникнути проблеми із засвоєнням мінералу. Деякі люди з діабетом 2-го типу мають підвищену втрату магнію.

Виробництво енергії вимагає магній, так само як і функціонування м’язів, мінералізація кісток і взаємодія нервів. Він також необхідний для обміну щитовидної залози та для здоров’я серця і кровоносних судин. Магній допомагає попасти кальцію в кістки. Також, він сприяє здоровому сну.

Симптоми дефіциту магнію включають нервозність, м’язову слабкість, зніяковілість, запаморочення, тремтіння та проблеми з ковтанням. Дослідження показали, що половина з тих, хто має мігрені та головний біль, також мають дефіцит магнію. Гострий дефіцит може викликати порушення серцевих ритмів, психіатричні проблеми, судоми м’язів, оніміння, поколювання і навіть припадки.

Немає продуктів з особливо високим рівнем магнію.  До хороших джерел належать чорний шоколад, листя салату, бобові, авокадо, горіх і цілозернові крупи.  Добавки магнію можуть викликати діарею, нудоту і судоми живота, якщо прийняти занадто високу дозу.  Також вони можуть перешкоджати дії бісфосфонатів (використовуються для лікування остеопорозу) та деяких антибіотиків.  Як завжди, їжа зазвичай є найкращим способом отримання магнію.

Дуже погано, що магнію приділяється замало уваги в медичних статтях.  Також прикро, що не більше уваги приділяється Божому Слову, оскільки саме воно пояснює, як ми були врятовані, наприклад  Іван.3:16. “Бо так полюбив Бог світ, що віддав Сина Свого Єдиновродженого, аби кожний, віруючий в Нього, не загинув, але мав життя вічне.”

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС