Оливкова олія: історія про факти та обман

0
332

Оливкова олія  – чудове джерело для отримання мононасичених жирів, поліферолів, певної групи антиоксидантів, вітамінів Е і К та фітостеринів. Управління з продовольства та медикаментів США підтримало наступне твердження: «вживання двох столових ложок оливкової олії щодня зменшує ризик серцевих захворювань» (витяг із статті Т. Рейнхард, Зареєствораний дієтолог. Суперїжа: найкорисніша їжа на Землі, 2014, Бафало, Нью Йорк: видавництво Firefly Books Ltd)

Серед інших позитивних ефектів:

  • Зменшення запалень, які можуть спричинити або погіршити ракові захворювання і серцево-судинні захворювання;
  • Сприяння формуванню клітинних мембран, більш стійких до пошкоджень;
  • Підвищення поглинання антиоксидантів на 400% (антиоксиданти поглинають вільні радикали, що викликають захворювання);
  • Захист печінки;
  • Допомога при схудненні, особливо в області живота, за рахунок підвищення рівня гормону адипонектину;
  • Підвищення холестерин ЛПВЩ, який виводить холестерин з тканин

(Витяг із: Гіттлман, А. «Жир – не ворог». Смак життя, грудень 2016 р.).

Проте є оливкова олія, яка, скажемо, «заплямована» або ж зіпсована. Це трапляється, якщо справжню оливкову олію розбавляють олією поганої якості або ж взагалі іншою олією, як наприклад соєвою. Аби уникнути вживання підробленого продукту – не купуйте дешеві аналоги. Оливкова олія першого віджиму вартує приблизно 10 доларів за пляшку. Уникайте прозорих скляних пляшок. Світло має негативний  вплив та може зменшити користь олії. Також дуже висока температура може спровокувати вивільнення різних шкідливих  токсинів та вільних радикалів. Використовуйте олію як заправку до салатів. Якщо ж, якщо використовуєте в приготуванні на вогні, використовуйте низькі температури. Зберігайте олію в прохолодному і темному місці та намагайтеся використати відкритий контейнер протягом декількох місяців. (Витяг із статті М. Хаймен. Їжа: Що ж я маю їсти?Нью Йорк, НЙ: видавництво Little, Brown and Company, 2018, та К. Ловенстайн  “Я оливкова Олія … Остерігайтеся самозванців та підробок» журнал Reader’s Digest, Листопад 2021).

Оливкова олія містить в собі багато сполук, які підтримують здоров’я та допомагають запобігти захворюванням. Є християни, котрі підтримують та підбадьорюють інших, допомагають оточуючим вирішувати їх проблеми, поділяють їх горе та смуток, і радіють з ними, коли все гаразд. 12 розділ послання до Римлян переповнений подібними настановами. Як ось, наприклад, вірш 10: «Любіть один одного братньою любов’ю; випереджайте один одиного пошаною». Яка це радість бути подібним до одивкової олії та бути благословенням для когось.

Підготувала Лінда ФІЛЛІПС