Втома: причини та лікування

0
319

Втома є однією з найпоширеніших проблем серед дорослих. Такий стан описують як складність або неможливість розпочати або ж продовжувати діяльність. Інколи втому плутають із слабкістю, упадком сил. Серед третини тих хто скаржиться на втому було виявлено причини недуги, тому варто витратити час на пошук причин.

А причин для втоми є ну дуже багато.  Велика кількість гострих (коротко тривалих) інфекційних захворювань спричиняють втому. Хоча її можуть викликати і довготривалі інфекції такі як  мононуклеоз, туберкульоз, ВІЛ-інфекції, захворювання внутрішньої оболонки серця. Депресія також може бути причиною втоми.

Неякісний сон може викликати у людини відчуття втоми.  В таких випадках, певні клінічні дослідження можуть допомогти виявити специфічний розлад сну. Окрім цього, деякі види раку, як також деякі методи лікування раку можуть стати причиною втоми..  Втома також може бути викликана цукровим діабетом, гіпотиреозом, гіпертиреозом, дефіцитом вітаміну D, серцевою недостатністю, ХОЗЛ, нирковою або печінковою недостатністю.

Іншими причинами є фіброміалгія, біль, синдром хронічної втоми, анемія та проблеми з наднирниками.  Зневоднення, низький рівень натрію в крові та надлишок кальцію в крові можуть викликати у людини відчуття виснаження (М. Пападакіс., С. Макфі, редактори. Поточна медична діагностика та лікування (Current Medical Diagnosis and Treatment 2020), 59ий випуск. Нью Йорк, НЙ:  видавництво  McGraw Hill, 2020).

Окрім всього вище сказаного, людина може бути духовно виснажена. В Матвія 11:28 Ісус каже нам: «Прийдіть до Мене всі струджені та обтяжені, Я вас заспокою!»

Є певні ліки, які викликають втому. Серед таких препаратів:  антигістамінні препарати, бензодіазепіни (транквілізатори), бета-блокатори, опіоїди, алкоголь, марихуана, стимулятори, деякі антидепресанти та міорелаксанти. Часто таким препаратом можна знайти заміну, тому варто обговорити це зі своїм лікарем (К. Фоснохт,«Підхід до дорослого пацієнта з втомою». Від 21.05.2021).

Для зменшення відчуття або і взагалі покращенню стану під час  втоми дуже важливим фактором є вчасна діагностика та правильно призначене лікування. Розписаний графік тренувань, когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), та здоровий спосіб харчування можуть допомогти перебороти втому та повернути вашу енергію.

Вітаміни групи В і овочі хрестоцвітних (броколі, капуста білокачанна, цвітна капуста), а також цибуля і часник сприяють виробленню енергії.  Ісус пропонує відпочинок для наших душ.  Цього  ми не можемо знайти ніде, крім Його Слова. Ми не повинні зволікати з пошуком Божої допомоги. У Ісаї 55:6 пророк нам радить: « Шукайте Господа, доки можна знайти Його, кличте Його, як Він близько!»   Саме зараз, через Біблію та цю статтю, Боже Слово є доступним.  Проте це не завжди буде так. Не зволікайте.

Підготувала Лінда ФІЛЛІПС