ДИСБАЛАНС У КИШЕЧНИКУ

0
338

Життя втрачає всі свої барви, знову депресія, апетит відсутній, організм, наче зів’яла, зморена квітка, найпростіша робота здається страшенним тягарем – нудить, в’яло, дискомфортно… Це – дисбактеріоз.
Ми щоденно чуємо це слово, але зрідка замислюємося над його змістом. Чомусь не асоціюємо нудоту, в’ялість та зниження працездатності з наявністю в нашому організмі бактеріозу. Він масово заполонив людей, став своєрідною ознакою нашого часу поруч із причинами його виникнення: фаст-фудами, засобами швидкого заліковування хвороб, екологічними аспектами, стрімким темпом життя, який змушує наш організм пристосовуватись до умов, зовсім несприятливих для здоров’я людини.

УСЕ ПРО ДИСБАКТЕРІОЗ

Дисбактеріоз – це синдром порушення мікрофлори кишечнику, тобто зміна якісного та кількісного складу мікроорганізмів, що мешкають у шлунково-кишечному тракті. Якщо в здорових людей у відділах тонкої кишки переважають лактобактерії, анаеробні стриптококи, кишечна паличка тощо, то при дисбактеріозі рівновага між цими мікроорганізмами порушується. При такому дисбалансі слизова оболонка кишечнику втрачає здатність чинити опір токсичним продуктам обміну речовин. При дисбактеріозі порушується активність мікрофлори кишечнику до патогенних та гнилистих мікроорганізмів.
ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ :
Захворювання і стани, які супроводжуються порушеннями процесів перетравлення харчових речовин в кишечнику.
Тривале, неконтрольоване вживання антибіотиків, які призводять до порушення нормальної кишечної флори і сприяють розвиткові тих мікроорганізмів, яким властива стійкість до цих антибіотиків.

РЕГЕНЕРАЦІЯ ОРГАНІЗМУ

Якщо в організмі людини наявна достатня кількість здорових кишечних бактерій, то регенерація і відновлення кишечного складу мікроорганізмів відбувається природньо. У випадку їх недостатності, організму необхідна допомога – проведення терапії – інтенсивне лікування, яке може сприяти відновленню мікрофлори кишечнику і заселення його звичними корисними мікроорганізмами.
Ступінь важкості дисбактеріозу
Визначається ступенем зниження кількості біфідобактерій та підвищення кількості патогенних видів мікроорганізмів.

КОМПЛЕКСНЕ ЛІКУВАННЯ:

– відновлення нормальної мікробної флори тонкої кишки;
– покращення кишечного травлення;
– відновлення порушеної моторики кишечнику;
– стимулювання роботи всього організму тощо.

ПРОФІЛАКТИЧНІ ЗАХОДИ

Для запобігання виникнення хвороби потрібно проводити профілактичні заходи. Первинна профілактика дисбактеріозу – надзвичайно складна задача, пов’язана з загальними профілактичними проблемами: покращення екології, раціональне харчування, покращення добробуту та з іншими чисельними факторами зовнішнього та внутрішнього середовища.
Вторинна профілактика пропонує раціональне вживання антибіотиків та інших медичних засобів, своєчасне і оптимальне лікування хвороб органів травлення.
Лікарі рекомендують проводити профілактичні заходи з метою підтримання мікрофлори системи травлення в нормі, а також для запобігання виникнення захворювання, яке вимагає від людини тривалого лікування.
Покращенню процесів травлення сприяє правильно підібрана дієта і вживання ферментних препаратів.

СУТТЄВИЙ МОМЕНТ

З еволюціонуванням людини поширився не лише спектр хвороб, що нагромаджуються в силу порушення екологічного балансу, розвитку новітніх технологій, збільшення населення планети та інших факторів, але й урізноманітнились можливості в проведенні профілактики і терапії захворювань. Головне вчасно і правильно визначити причини захворювання та можливості їх усунення. Поряд з іншими розповсюдженими хворобами сьогодення дисбактеріоз займає далеко не останнє місце, адже саме він є причиною виникнення та загострення багатьох інших захворювань.
Потрібно пам’ятати, що здоров’я органів травлення – запорука повноцінного життя!
Наталя ШЕВЧУК