Капуста: усі кольори веселки – від фіолетового до зеленого

0
110

Якби тут була реклама капусти, то всю сторінку було б просто елементарно заповнити всілякими похвалами щодо сполук, які вона містить. І, на відміну від звичайної реклами, ця б містила лише правдиву інформацію.

По-перше, капуста це чудове джерело вітамінів C та К. Багатьом людям не вистачає саме цих поживних речовин. Вітамін С є антиоксидантом, який нейтралізує шкідливі сполуки, вільні радикали. Приготування за допомогою високих температур руйнує вітамін С, але полегшує засвоєння каротиноїдів. Отже, корисно споживати і варену капусти, і сиру капусту. Окрім того, вітамін С допомагає виробляти колаген, таким чином запобігаючи зморшкам.

Вітамін К ж необхідний для згортання крові та здоров’я кісток. Фолієва кислота, вітамін B6, марганець і калій є іншими поживними речовинами, які ми можемо знайти в цьому овочі (Т.М.С. Рейнхард, Суперпродукти (Super Foods). Баффало, штат Нью Йорк: видавництво Firefly Books, 2014).

Такі корисні речовини як сульфорафан та індоли є відомими борцями з раком, і знайти їх можна в капусті та інших хрестоцвітих овочах. Їх клітковина також допомагає захистити від раку. У червонокачанній капусті більше каротиноїдів, це ще одна група сполук, які допомагають запобігти раку. Звичайна капуста та інші хрестоцвіті овочі (броколі, брюссельська капуста тощо) пов’язують із зниженням рівня раку шлунку, товстої кишки, передміхурової залози, сечового міхура, молочної залози та легень.

При правильному приготуванні в квашеній капусті може міститися багато пробіотиків. Ці мікроорганізми підтримують здоров’я кишківника,  також мають і інші переваги. Капуста – гідна інвестиція у ваше здоров’я, вона низькокалорійна та недорога.

Нехай капуста або інший хрестоцвітий овоч буде постійним інгредієнтом на вашій тарілці. Дивлячись на капусту, ніхто не міг би і уявити, що вона має стільки користі для здоров’я. Аби виявити всі поживні речовини, знадобився час та розвиток науки. Ніхто з людей і уявити не може, як Бог планував врятувати грішників від пекла. У першому Посланні до Коринтян Святий Павло пише: “ Що й говоримо не вивченими словами людської мудрости, але вивченими від Духа Святого, порівнюючи духовне до духовного.”

Нам неймовірно пощастило знати, що Бог зробив заради нас. І написано це все в Біблії.

Підготувала Лінда ФІЛЛІПС