Орган нашої сили

0
129

Йдеться про нирки — особливий орган, через який із організму виділяється рідина із розчиненими в ній солями й токсинами та який може дуже довго «терпіти» малопридатні умови життєдіяльності. Помічено: люди роками живуть, не скаржачись на нирки. За нормами ВООЗ з організму середньостатистичної людини виводиться через сечовивідні шляхи 1,5 літра урини на добу. Якщо менше або більше, варто насторожитися: є певна патологія.

Унікальний природний фільтр

Разом із літром сечі з організму видаляються приблизно 9 грамів солей. Вони утворюються здебільшого від закислювальної їжі. Це, наприклад, м’ясо, риба, кава тощо. Щоб нейтралізувати кислоти, з організму береться найактивніший елемент — кальцій. Унаслідок біохімічних реакцій утворюється сіль. Останню саме і фільтрують нирки.

Крім того що солі утворюються в організмі, ми ще й солимо їжу. Тому якщо людина п’є мало води (1,5 л видаляється із сечею, 0,8 л — при диханні і з потом, 0,1 л — через кишківник. У середньому щодоби виходить 2,4 л), виникають патології в роботі нирок, накопичуються токсичні сполуки й солі. Саме стільки води організму й потрібно, щоб стовідсотково вивести кінцеві продукти обміну речовин.

Якщо ми мало п’ємо, мало рухаємося, в нас слабкі нирки, то токсини і солі видаляються не повністю (скажімо, на 95 відсотків). А 5 відсотків, що затрималися в організмі, або містяться в крові, або розносяться по суглобах, проникають у шкіру (виникають алергічні реакції). Наприклад, дерматоксикоз виявляється в маленьких дітей (токсини, які не вивелися нирками, виходять через піт, а токсичний піт подразнює шкірний покрив).

Тест для перевірки

Зранку, не встаючи з ліжка, слід виміряти температуру. Нормальна температура тіла становить 36,6 градуса. Якщо вона менша за 36,4 градуса, а тиск нижче, ніж 110/70 мм рт. ст., це свідчить, що є проблема: нирки слабкі. Такі нирки не виводитимуть максимально з організму токсини та солі. Вони працюють із надмірним навантаженням.

Тепло і вода

Якщо нирки слабкі:

пийте багато помірно гарячої (не холодної!) води (близько 2 л на день) — по склянці через 1-1,5 години. Оптимальна температура 40-50 градусів (як гарячий чай). Таким чином вода відразу починає всмоктуватися, не перевантажуючи нирки (зі­грівається енергією зазначеного органа). Прикметно, що коли людина п’є воду залпом, іде навантаження на нирки та серце. Тому ліпше пити неквапом, малими ковтками та на порожній шлунок;

зігрівайте нирки сухим теплом (сіллю та піском). Перші три дні проводити процедуру по 40 хвилин удень і перед сном, наступні 4 дні — лише ввечері. Другий тиждень — 1-2 рази на 7 днів.

Зверніть увагу: прогрівання протипоказане за наявності каменів, онкозахворювань, будь-яких новоутворень в організмі.

Рецепт для оптимізації роботи нирок

У гаряче молоко з прянощами (по щіпці мелених імбиру, куркуми, лаврового листа, чорного перцю, запашного перцю) додати столову ложку топленого масла та столову ложку вівсяних висівок. Цю суміш пити перед сном невеликими ковтками. Курс 2-4 тижні.

Мутна сеча з неприємним запахом говорить про застійні явища в нирках. Це сигнал, що потрібно промити нирки гарячою водою. У цьому разі підійде трава спориша: чайна ложка на склянку окропу, настояти 30 хвилин; пити по склянці двічі-тричі на день 2-4 тижні.

Раїса НЕПРИЛЮК,
нефролог