Допомогти гормональній системі бути «у злагоді із собою»

0
155

Їжа — не для хаосу

Гормональний баланс — дуже важлива умова здоров’я нашого організму. Гормони контролюють наш настрій, травлення, енергію, статевий потяг, метаболізм і навіть стан нашої шкіри.

Якщо ми не забезпечуємо свій організм продуктами з потрібними йому поживними речовинами, він не може виробляти гормони в потрібній кількості і підтримувати необхідний гормональний баланс. Йому просто не буде з чого їх виробляти…

Тож важливо пам’ятати: те, що ми їмо, або допомагає продукувати гормони, або вносить хаос у нашу гормональну систему. Людський організм потребує регулярного і збалансованого надходження всіх трьох компонентів поживних речовин: вуглеводів, білків і, особливо, жирів.

Жири — один із найбільш важливих елементів гормонального балансу. Тривалий час помилково вважали, що зменшення споживання жирів — це добре, а холестерин і насичені жири — дуже погано. Це не так, причому цей міф може бути небезпечним, кажуть лікарі. Правильні жири — той самий «будівельний» матеріал, який потрібен нашому організму для створення і підтримки здорового гормонального балансу.

«Для виробництва гормонів організму необхідні певні жирні кислоти і холестерин, — каже лікар-ендокринолог Надія Юрченко. — І якщо в нашій їжі їх недостатньо, ми неодмінно зіштовхуємося з гормональними проблемами — просто тому, що організму немає з чого отримувати потрібні гормони. Людське тіло потребує певних жирів для відновлення клітин і стабілізації гормонального балансу. Особливо це важливо для жіночої репродуктивної системи».

Вибирайте за смаком і кольором

Отже, як харчуватися, дбаючи про гормональний баланс?

Лікар радить включати в раціон більше чистих білків, які урівноважують гормони здорових жирів, багатих антиоксидантами овочів, а також цілющих трав, які наповнюють тіло енергією і здоров’ям.

Виберіть один продукт із кожної категорії — і сформуєте собі просту дієту, яка приведе до норми гормони і зробить шкіру здоровою.

  1. Чистий білок:

— Горіхи

— Боби

— Зернові

— Сочевиця

— Органічно вирощені курятина, індичатина, яловичина, свинина, яйця

— Морська риба

  1. Корисні для вироблення гормонів здорові жири:

— Кокосова олія (і взагалі всі продукти, виготовлені з кокосів). Кокосова олія містить лауринову кислоту, надзвичайно корисну для шкіри, і вельми сприяє виробництву гормонів. Крім того, вона вбиває хвороботворні бактерії і віруси в вашому організмі, забезпечує його додатковою енергією, легко засвоюється і прискорює метаболізм.

— Авокадо. Воно багате на корисні жири, що допомагають організму засвоювати і використовувати інші поживні речовини. До того ж, у них достатньо волокон, калію, магнію, вітаміну E, вітамінів B-групи і фолієвої кислоти. Все це допомагає нашому організму унормувати гормональний баланс.

— Вершкове масло. Воно — найбагатше джерело розчинних у воді вітамінів A, D, E і K2. Ці поживні речовини — ключові «будівельні блоки» для виробництва гормонів нашим організмом. Масло забезпечує достатні обсяги жирних кислот, які підтримують імунну функцію, покращують метаболізм і мають антимікробні властивості.

— Яєчні жовтки. Вони просто переповнені різними вітамінами і мікроелементами, включаючи вітаміни A, D, E, B2, B4, B6, B9, залізо, кальцій, йод, фосфор і калій, і тому яєчні жовтки позитивно впливають на репродуктивну систему, гормональний баланс і здоров’я шкіри. А вітамін B4 і йод — ключові елементи для стабільної роботи гормонів щитоподібної залози.

— Горіхи та злакові. Пророщені горіхи та злакові, оливки й оливкова олія, конопляна і лляна олії — все це користно для нашого організму.

  1. Багаті антиоксидантами овочі.

Дієтологи радять вибирати за кольором. Підійде все темно-зелене: спаржа, броколі, шпинат, зелена листова капуста, огірки, кінза тощо.

Корисні в цьому плані і яскраві овочі: зелений, червоний, жовтий і оранжевий солодкий перець, червона капуста, червона і біла цибуля, помідори та морква.

Не забувайте і про крохмалисті овочі: картоплю, буряк, гарбуз, топінамбур.

  1. Корисні спеції і трави: кориця, куркума, червоний перець, кмин, часник, імбир.

Наше тіло матиме здоровий гормональний баланс лише тоді, коли у нього будуть всі необхідні для цього поживні речовини. І якщо ви забезпечите його ними, в нагороду отримаєте здорову шкіру, чудовий настрій, відсутність проблем із репродуктивною системою і кипучу енергію.

Євгенія МАЛІНЕВСЬКА