Бактерії…

0
191

Набір бактерій — бактеріальний біом, унікальний для кожної людини, — має приголомшливу стійкість і залишається незмінним упродовж тривалого часу.
Фахівці Національного науково-дослідного інституту генома людини встановили, що найбільш стійкими є скупчення бактерій на спині, вухах і всіх ділянках жирної шкіри на поверхні тіла. Навіть долоні, які постійно контактують із водою та миючими речовинами, залишаються стабільними, якщо йдеться про мікробіом.
Найбільш мінливими ділянками тіла людини по відношенню до кількості та видів бактерій є ноги. Більшість таких бактерій нешкідливі або корисні, втім, деякі з них пов’язані з появою вугрів, псоріазу та екземи.
Фахівці Національного інституту раку та Інституту генома людини дійшли висновку, що «мікробні підписи» з часом можуть змінюватися і впливати на стан здоров’я. Ці помилки у діяльності, яка має бути незмінною, призводять до різних захворювань.
Тепер учені планують детальніше вивчити процес впливу бактерій, що містяться на поверхні шкіри, на здоров’я людини, а також їх реакцію на антибіотики та інші препарати.