Обіцянка від горошку

0
79

Скажем відверто, у гороху репутація така собі. А мало би бути навпаки. Горох багатий на корисні речовини.

Варто знати, що в одній чашці гороху міститься 135 калорій, і 100 з них надходять з вуглеводів. І хоча смак також не дуже вражає, цю проблему можна виправити.

На одну чашку горошку припадає:

  • 9 грам білка, практично без жиру
  • 1/3 добової норми клітковини та вітаміну С
  • 25% добової потреби фолієвої кислоти
  • Вітамін K, тіамін, деякі вітаміни B6 і B3
  • магній, залізо та цинк
  • Антиоксиданти – поліфеноли, лютеїн, вітамін С і зеаксантин, для нейтралізації шкідливих вільних радикалів («Дивовижна сила гороху». Про здоров’я, Свідчать Споживачі, травень 2022 р.).

Сніговий горошок (плоскі недозрілі стручки) і його більш зріла форма, округлий цукровий горошок, мають зовнішню оболонку, яку можна повністю їсти. Вони менш калорійні, ніж стиглий зелений горошок, та мають менше білка та клітковини. Однак вони містять більше вітаміну С, ніж свіжий горох (Тоня Рейнхард. Супер продукти, Найбільш корисна їжа на планеті. Баффало, штат Нью Йорк: видавництво Firefly Books, Inc., 2014).

Сушений колотий горох містить більше білка та клітковини, ніж зелений горошок. У ньому менше вітамінів С і К, фолатів і лютеїну. Сушений горох довго зберігається і коштує недорого.

Багато людей не їдять горох через його калорійність, при цьому втрачають цінні поживні речовини. Багато людей уникають читання Біблії, бо вважають, що це лише книга з правилами. Але головне в Біблії — Божа любов до нас. Господь послав Свого єдиного Сина у світ, щоб Він помер за нас. Івана 3:16: «Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто ввірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне». Не прогавте чудову можливість для набуття справжнього миру, спокою, любові та майбутнього.

Лінда ФІЛЛІПС