Зап’ястковий синдром

0
153
Для попередження зап’ясткового синдрому, який виникає при роботі з ручним маніпулятором типу «миша» ваші лікті за робочим столом мають згинатися під кутом не менше 90 градусів. Персональний комп’ютер має багато протипоказань для здоров’я користувачів, починаючи від випромінювання монітора і закінчуючи бактеріями на клавіатурі. А звичайна «мишка» спричиняє захворювання, яке ліквідовувати доводиться хірургам.

Під час роботи із ручним маніпулятором типу «миша» виникає зап’ястковий синдром — защемлення серединного нерва в зап’ястному каналі при часто повторюваних рухах. Як правило, на нього страждають музиканти і ті, хто постійно працює на механізмах, які вібрують. При цьому синдромі у пальцях пече, вони німіють і болять.

Це відбувається тому, що при роботі з «мишкою» зап’ясток весь час напружений. Він постійно вигинається відносно передпліччя, якщо стіл занадто низький або занадто високий, при цьому задіюється та група м’язів, яка звичайно працює під час виконання важкої фізичної роботи, а не точних маніпуляцій із комп’ютерною «мишею».

Якщо кут, під яким постійно зігнуті ваші лікті, гостріший, ніж прямий — 90 градусів, ви ризикуєте захворіти на цей синдром.

Тому запам’ятайте кілька простих правил профілактики:

  • При роботі з «мишкою» та клавіатурою кут згину руки в лікті має бути прямим.
  • Не кладіть руки на гострий кут стола, простору для рук повинно бути достатньо.
  • Рівень рук повинен бути вищим за рівень, на якому знаходять ваші пальці.
  • Не тисніть на клавіатуру занадто енергійно.
  • Щоб руки могли відпочивати від напруги, сидіть на кріслі з підлокітниками.
  • Регулярно робіть вправи для пальців: струсніть руками, побарабаньте пальцями по столу, рухаючись справа ліворуч.