Дієта із малим вмістом вуглеводів та рак

0
175

Дієти, що базуються на вживанні їжі з низьким вмістом вуглеводів, допомагають схуднути, зменшити ожирінню печінки та запобігти діабету 2 типу. Але чи можуть подібні дієти допомогти в лікуванні раку?

Понад століття тому доктор Варбург виявив, що ракові клітини процвітають саме завдяки глюкозі. Усі вуглеводи з часом розщеплюються до глюкози. Але деякі з цих злих маленьких клітин можуть використовувати жир або білок як паливо. Це породило теорію, згідно з якою дієта з низьким вмістом вуглеводів допоможе знищити ракові клітини або, принаймні, зможе запобігти їх росту.

На даний момент існує багато незначних досліджень і звітів про так званий вид “протиотрути” –  дієта з низьким вмістом вуглеводів допомагає в лікуванні раку, а також покращує якість життя хворих на рак. Такі твердження були визнані безпечними, і більшість людей, які дотримуються дієти, вважають, що це досить простий та прийнятний спосіб. Деякі з потенційних переваг: менше побічних ефектів ніж від хіміотерапії, покращена реакція та відповідь організму на хіміотерапію, втрата ваги (серед тих хто має надлишкову вагу) та стабілізація ваги (серед тих хто страждає від її нестачі), та зменшення відчуття втоми (Міттельман, С. «Роль дієти в профілактиці раку та її вплив на ефективність хіміотерапії». Щорічний Аналіз Харчування, 9/2020; Туліпан, та Кофлер, Б. «Впровадження дієти з низьким вмістом вуглеводів покращує якість життя хворих на рак – онлайн-опитування». Журнал “Fontiers in Nutrition”, 8 /11/2021).

Є всі підстави вважати, що дієта з низьким вмістом вуглеводів є потужним помічником у лікуванні раку, при цьому немає токсичного впливу на організм. Проте це все ще одна галузь медицини, де нам потрібно провести додаткові дослідження. Тим часом такий варіант варто розглянути як частину лікування раку. І хоча є спокуса просто їсти все те, що нам смакує, відмова від нездорової їжі може бути неймовірно корисною.

Ми часто відчуваємо спокусу зробити щось неправильне. Проте з вірою в Ісуса, даною Святим Духом, люди мають змогу протистояти спокусі. Св. Павло нагадує християнам у 1 Коринтян 10:13: «Досягла вас спокуса не інша, тільки людська; але вірний Бог, Який не попустить, щоб ви випробовувалися більше, ніж можете, але при спробі й полегшення дасть, щоб знести могли ви її». Яка це втіха знати, що Бог допоможе Своїм людям (тим, хто вірить у Його Сина), жити так, як нам належить.

Підготувала
Лінда ФІЛЛІПС