Тримайте в теплі і сухості ноги

0
133

Доктор Рон Екклес із Центру застуди Університету Кардіффа 25 років досліджував, чому холодні ноги підвищують ризик розвитку застуди. Тепер він готовий озвучити висновки.
Отже, у багатьох у тілі існують бактерії, які викликають застуду, але не симптоми. Однак як тільки температура ніг падає, симптоми проявляються у вигляді нежитю. А це вже загрожує повноцінною хворобою.
При холодних ногах судини в носі звужуються, і приплив крові скорочується. Так тіло запобігає швидкій втраті тепла. Але в крові містяться імунні клітини, що борються з інфекцією. Отже, коли ноги замерзли, слизова носа і горла менше захищена. Потім у цій ситуації менш ефективно працюють волоски в носі, що полегшує потрапляння патогенів у тіло.

Тому рекомендації прості: тримайте в теплі і сухості ноги, а також не забувайте про ніс, адже саме там створюється ідеальне температурне середовище для розмноження патогенів. І у цей момент імунітет (його первинна відповідь) працює погано. Найнебезпечніша температура для носа — 33°С. Зниження температури носа і ніг загрожує хворобою. Не можна застуджувати спину. А от зниження температури у ротовій порожнині не підвищує ризик інфікування.