Дихайте на здоров’я!

0
28

Для запобігання старінню рекомендують ванни з липовим цвітом і м’ятою (по одній жмені висушених квіток липи і листя м’яти на 3 л теплої води) та хвойні ванни (2-3 жмені хвої, відділеної від гілок, заливають гарячою водою і настоюють протягом 20 хв.). Настій проціджують і додають у ванну.
Для уповільнення процесів старіння рекомендується регулярно пити відвар кори горобини звичайної (200 г кори кип’ятити 2 години в 0,5 л води і пити по 20-80 мл тричі на день перед їдою) і відвар молодих бруньок вересу (20 г бруньок залити 200 мл води, прокип’ятити і пити як чай). У раціоні харчування мають бути баклажани, кедрові і волоські горіхи, абрикоси, баранина, а під час їди обов’язково з’їдати по 1 ст. ложці квіткового пилку.
На початку XX століття проблемам старіння велику увагу приділяв швейцарський професор Сезар Ру – один з найвідоміших хірургів свого часу. Намагаючись знайти причину довголіття горців, він пояснював цей феномен сприятливим впливом на організм повітря, насиченого ароматом альпійських квітів і трав. Учений вважав, що леткі речовини рослин, проникаючи крізь легені і шкіру в організм людини, бальзамують його сполучну тканину і таким чином перешкоджають старінню організму. Вдома ви також можете подихати «альпійським повітрям». Купіть аромаолії з запахом гірських трав (вони продаються в аптеках та інших місцях). Капніть кілька крапель у баночку з водою і поставте на батарею. Через деякий час аромат гір заполонить вашу кімнату – дихайте на здоров’я!