50 г лосося чи сардин на добу знижує рівень фібриногену на 15%

0
60

Жирні сорти риби – лосось, оселедці, макрель, сардини, тунець надзвичайно цінні. Вони містять омега-3-кислоти – незамінний засіб від тромбоутворення. Доведено, що вживання 50 г лосося чи сардин на добу знижує рівень фібриногену на 15%.

Споживання жирних сортів риби сприяє зниженню артеріального тиску. У цих продуктах міститься убіхінон – маловідомий компонент, який є одним з найкращих антиоксидантів і чудовим засобом для профілактики серцевих захворювань, атеросклерозу. До того ж жирні сорти риби корисні хворим на псоріаз. Експериментально доведено, що щоденне споживання 150 г риби (лосося, макрелі) протягом двох місяців допомагає усунути такі ознаки цієї хвороби, як лущення, почервоніння, свербіж та сухість шкіри у 60% хворих.

Учені також стверджують, що цей продукт може бути профілактичним засобом проти мігрені (вживати таку ж кількість риби протягом 1,5 місяця) через високий вміст міді. Багато міді міститься також в устрицях, омарах, горіхах і оливках. А щодо рекомендацій дієтологів обмежити споживання жирних сортів риби – мабуть, вони застерігали від зловживання цими продуктами. І це розумна порада, оскільки будь-яке зловживання здоров’ю шкодить.