Тільки комплексний підхід матиме позитивний результат

0
91

Постійний головний біль, хронічна втома, напади паніки, серцеві та шлункові недуги — ось неповний перелік таких, здавалося б, кардинально протилежних проявів, які підпадають під цей діагноз. За статистичними даними, кожна третя людина в Україні потерпає від різних проявів вегетосудинної дистонії (ВСД).

Що являє собою ця патологія? Це комплекс симптомів, які вказують на відхилення в роботі вегетативної нервової системи. До симптомів, окрім вищенаведених, належать також порушення сну, виражена загальна слабкість, дратівливість, заніміння пальців рук і ніг, стрибки артеріального тиску, порушення терморегуляції. Людина може скаржитися на неприємні відчуття стискання у ділянці серця, задишку, часте запаморочення.

Усі чинники, що призводять до виникнення ВСД, поділяють на внутрішні й зовнішні. До внутрішніх належать вроджені особливості нервової системи, а також періоди гормональної перебудови. Особливо схильні до цього жінки, адже досить часто недуга проявляється саме в періоди гормональних змін — менструації, вагітність тощо. Зовнішні — інфекційні хвороби, а також стреси, після яких людина може відчути перші прояви вегетосудинної дистонії.

Аби поставити діагноз, передусім потрібно обстежити судини. Крім того, варто провести комплексне обстеження організму. Не слід забувати, що за симптомами ВСД можуть критися серйозні хвороби судин головного мозку та опорно-рухового апарату, наприклад остеохондроз шийного відділу хребта.

Що робити, якщо діагноз ВСД уже підтвердився? Іноді досить пропити комплекс вітамінів чи заспокійливі препарати. Але якщо симптомами захворювання є стрибки артеріального тиску, порушення сну, дратівливість, якій не можна дати ради, болі у серці, тремтіння рук, то заспокійливе вже не допоможе. У таких випадках призначають медикаментозне лікування та фізіотерапевтичні процедури. Коли емоційний стрес спровокував виникнення ВСД, слід проконсультуватись у психотерапевтів, які встановлять першопричину і навчать людину боротися з недугою. Тільки комплексний підхід матиме позитивний результат — назавжди позбавить симптомів хвороби.

«До яких серйозних недуг може призвести вегетосудинна дистонія, якщо її не лікувати?» — запитає читач.

Серед наслідків — артеріальна гіпертензія, астено-депресивний стан, нейроциркуляторна дистонія, дисциркуляторна енцефалопатія, цукровий діабет, інфаркт та інсульт.

Ірина ФЕДАК,
терапевт