Похмілля спричиняють біоаміни

0
109
Була колись така пісенька: «Від пляшки вина не болить голова, а болить у того, хто не п’є нічого». Безумовно, це як на кого: декому не тільки від пляшки «сонячного напою», а й від одного-двох келихів буває вранці непереливки. Зарадити лихові допоможе винахід ученого з Південно-Африканської Республіки Хенні ван Фірена.

Як відомо, похмілля спричиняють токсичні речовини — біоаміни. Вони є побічним продуктом процесу ферментації при виробництві червоного і деяких сортів білого вина. Сила похмілля залежить від кількості ферментів в організмі людини, які пригнічують дію токсинів. Чим більше природних нейтралізаторів — тим слабший похмільний синдром. Доктор ван Фірен винайшов засіб, який порятує людей від наслідків зловживання вином. Він створив новий штам дріжджів, які знищують згадані біоаміни. Поки що технологія — авторський секрет. Д-р ван Фірен обіцяє, що після серії випробувань диво-дріжджі незабаром надійдуть у масове виробництво.

На прес-конференції журналісти попросили винахідника, щоб він якнайшвидше заопікувався проблемою похмілля від міцніших напоїв — наприклад, коньяку, рому, віскі та ін. На це шановний метр усміхнувся і сказав, що «подумає».