Сардини – маленька рибка з великою користю для здоров’я

0
241

Сардини були доступні продовж десятиліть, але потрібен час, щоб проаналізувати і зрозуміти всі поживні речовини, які вони містять. Банка сардин може містити будь-який з кількох видів дрібної риби. Усі вони мають високий вміст омега-3 жирних кислот, що є однією з їхніх основних переваг.

У банці сардин багато білка. Вони також є хорошим джерелом вітамінів D, B2, B3, B12, селену, фосфору, кальцію, заліза та калію. Омега-3 жирні кислоти є одним із компонентів сардин, що робить їх протизапальною їжею (Reinhard, Tonia. Super Foods the Healthiest Foods on the Planet. Buffalo, New York: Firefly Books, Inc., 2014).

Сардини також низькокалорійні. Однак, це може відрізнятися залежно від упаковки. Вони можуть бути упаковані в олію, томатний сік, воду, гірчицю або іншу рідину. З консервованих сардин видаляють голови, але не шкіру і кістки. Процес консервування робить кістки розчинними та безпечними для споживання.

Але, треба знати, що вживання сардин підвищує рівень сечової кислоти. Це недобре для тих, хто має захворювання нирок або подагру. Ртуть не є проблемою для цих крихітних рибок. Вони живляться планктоном, що не є значним джерелом важкого металу (Редакційні учасники Web MD, рецензували Drennan, Dr. D. «Консервовані сардини: корисні для вас?» Web MD, 22.10.2020).

Якщо всіх цих переваг ще недостатньо, то сардини ще й недорогі.

Сардини можуть бути маленькими, але, насправді, вони – харчові гіганти. Царство Боже, духовне царство, що складається з віруючих в Ісуса, здається не дуже вражаючим для невіруючих. Але, Ісус дає нам таке порівняння у Євангелії від Матвія 13:31 і 32: «Іншу притчу подав Він їм, кажучи: Царство Небесне подібне до зерна гірчичного, що взяв чоловік і посіяв на полі своїм. Воно найдрібніше з всього насіння, але, коли виросте, більше воно за зілля, і стає деревом, так що птаство небесне злітається, і кублиться в віттях його».

Не дозволяйте нікому переконати вас що віра у Христа то є слабкість та безсилля. Насправді, якраз навпаки.

Лінда ФІЛЛІПС