Альтернатива сиропам від кашлю

0
53

В одному дослідженні вживання лише 1/2 чайної ложки (2,5 мл) гречаного меду за 30 хвилин до сну було більш ефективним, ніж сироп від кашлю, для зменшення дискомфорту у дітей. Також ця група спала краще, ніж діти, які одержували сироп від кашлю або взагалі нічого.
Стільники, ймовірно, забезпечують ті ж переваги, оскільки вони багаті на мед.

Проте продукти бджільництва містять спори бактерій C. botulinum, які можуть завдати шкоди. З цієї причини мед або стільники не слід давати дітям, молодшим за 12 місяців.
Стільники можуть бути альтернативою цукру для людей із діабетом.
Почасти це пов’язано з тим, що мед набагато солодший від цукру, тому для досягнення того ж рівня солодкості його потрібно за кількістю менше. Крім того, він не так підвищує рівень глюкози в крові. Але все ж люди з діабетом не повинні споживати занадто багато меду.
А спирти, що містяться у бджолиному воску, можуть знизити резистентність до інсуліну — стан, який сприяє підвищенню рівня цукру в крові.
Одне невелике дослідження на людях із неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖБП) — захворюванням, при якому жир накопичується у печінці, часто супроводжується резистентністю до інсуліну, — показало, що екстракти бджолиного воску знижують рівень резистентності до інсуліну на 37%.