Чи є щоденне вживання аспірину доброю ідеєю?

0
53

Аспірин заслужив репутацію чудодійного препарату для профілактики серцевих нападів. Ті, хто страждає на атеросклероз (затвердіння артерій), схильні до ризику розриву бляшок і утворення тромбів. Аспірин діє, ускладнюючи утворення таких згустків. Якщо тромб не утворюється і не закупорює артерію, серцевого нападу не відбувається.

Аспірин діє швидко, тому його можна використовувати в екстрених випадках, якщо у людини прогнозується серцевий напад. Якщо у людини немає алергії на аспірин, парамедики часто дають тим, у кого болить в грудях, 4 таблетки аспірину для розжовування.

Оскільки аспірин запобігає утворенню тромбів, він викликає посилення кровотечі. Також він перешкоджає шлунку утворювати міцну захисну оболонку. Через ці ефекти регулярне вживання аспірину збільшує ймовірність шлункової та кишкової кровотечі.

Навіть прийом низької дози дитячого аспірину (81 мг замість 325 мг звичайного аспірину) не зменшує ризик шлунково-кишкової кровотечі. Також не дуже допомагає й вживання аспірину, вкритого кишково-розчинною оболонкою, або прийом його з їжею. Крім того, варто знати що, ризик кровотечі зростає з віком.

Дослідження показали, що у тих людей, які ніколи не мали інфаркту або інсульту, ризик кишкової кровотечі спричиненої аспірином вище, ніж шанс, вживаючи аспірин, аби запобігти інфаркту або інсульту. Отже, поточна рекомендація в щоденному прийомі аспірину полягає лише для тих, у кого встановлений діагноз атеросклероз («Clear Up Confusion About Aspirin for CV Primary Prevention». Prescriber’s Letter, червень 2022 р.). Для тих, хто немає атеросклерозу, аспірин не приносить користі. Що потрібно кожному, так це здорове харчування та фізичні вправи.

У Євангелії від Матвія 9:11 фарисеї запитали, чому Ісус проводив час із «митниками та грішниками». У наступному вірші читаємо: «Він же, почувши це, відповів: Не здорові потребують лікаря, а хворі». Не всі ми хворі на артерії, але всі ми  – грішні. Не кожен може отримати користь від щоденного прийому аспірину, але кожен може отримати користь покладаючи свою віру у Великого Лікаря людських душ – Ісуса Христа.

Підготувала Лінда ФІЛЛІПС