Біологічна активність сала в п’ять разів вища, ніж вершкового масла

0
16

Останнім часом багато дієтологів радять відмовитися від сала, посилаючись на те, що через високий вміст жирів воно сприяє розвитку атеросклерозу. Однак у світі жирів все не так просто. Обходитися без них організм не може. Для того щоб вирішити, яким жирам віддати перевагу, треба враховувати деякі їхні властивості. Насамперед — вміст у продукті жирних ненасичених кислот. Свиняче сало містить арахідонову кислоту, що відноситься до ненасичених жирів і є однією з незамінних жирних кислот. Вона входить до складу клітинних мембран, є частиною ферменту серцевого м’яза, а також бере участь і в холестеринному обміні.
У салі є й інші поживні незамінні жирні кислоти. Причому за їхнім вмістом (до 10 %) сало випереджає вершкове масло. Саме тому біологічна активність сала в п’ять разів вища, ніж вершкового масла і яловичого жиру.
Що ж стосується насичених жирів, яких у салі чимало, то побоюватися порушення холестеринового обміну потрібно лише в тому випадку, якщо ви цим продуктом зловживаєте. Якщо споживати свиняче сало в розумних кількостях, то атеросклерозу можна не побоюватися. Особливо якщо їсти його із салатом із сирих овочів, заправлених нерафінованим соняшниковим маслом і натуральним оцтом (яблучним або
виноградним), що є сильним антиоксидантом. Свиняче сало широко використовується в народній медицині. Як зовнішній засіб, воно нерідко виявляється більш ефективним, ніж різні патентовані мазі. Його застосовують при болях у суглобах, порушенні рухливості суглобів після травми, при маститі, екземі, зубному болю, п’ятковій шпорі та інших хворобах.