Дефіцит вітаміну А спричиняє «курячу» сліпоту

0
33

Багатьом людям дошкуляє погіршення зору в сутінках, так звана куряча сліпота. Воно часто пов’язане з браком вітаміну А. Потрапляючи в організм, цей вітамін перетворюється на речовину ретиналь, яка входить до складу зорового пігменту родопсин. Останній міститься в сітківці і забезпечує правильне сприйняття світла. Якщо його вироблення порушується, виникають проблеми з «вечірнім» зором.

У такому разі слід насамперед з’ясувати, чому виник дефіцит вітаміну А. Отримати його з їжі нескладно, на нього багаті вершкове масло, морква, зелена цибуля. Інше питання — чи засвоюється вітамін? Спричинити порушення в його засвоєнні можуть проблеми зі шлунком, кишківником, печінкою, ендокринні захворювання, зловживання алкоголем. Основний чинник неодмінно треба виявити і усунути. Можливо, в цьому випадку «куряча» сліпота минеться без сліду. Для підвищення ефективності лікування може бути призначено курс таблетованих вітамінів А1, В2 і РР. Однак не варто приписувати їх собі самостійно — обов’язково треба звернутися до офтальмолога.

Дефіцит вітаміну А хоча й часта, проте не єдина причина «курячої» сліпоти. Проблеми із сутінковим зором нерідко бувають симптомом інших очних хвороб, у тому числі небезпечних — дистрофії чи відшарування сітківки. Тож огляд фахівця необхідний.