Запаморочення.  Коли це серйозно?

0
13

Слово «запаморочення» використовується для опису відчуття голово-кружіння, розхитування, відчуття втрати рівноваги, нестабільності, або відчуття що людина ось-ось втратить свідомість або впаде. Це слово також використовується, коли людина відчуває, що вона рухається, хоча це не так; або коли здається, що рухається кімната або навколишнє середовище. Дуже важливо точно описати ваше відчуття медичному працівнику, оскільки цей опис є необхідним для діагностики причини запаморочення. Без правильного діагнозу важче підібрати правильне лікування.

Запаморочення може з’являтися і зникати, або тривати протягом годин або навіть днів. Стан може погіршуватись коли людина повертає голову, перевертається в ліжку, стоїть, кашляє або чхає. Важливо звернути пильну увагу, якщо цей стан супроводжується нудотою, блювотою, головним болем, чутливістю до світла або шуму, двоїнням у очах, проблемами мовлення, утрудненим ковтанням, слабкістю, задишкою, пітливістю, прискореним серцебиттям, дзвоном у вухах або зниженням слуху.

Можливі причини запаморочення включають невеликі відкладення кальцію у внутрішньому вусі, післявірусне запалення дихальних шляхів, значне падіння артеріального тиску під час стояння (ортостатична гіпотензія), тривожність, хворобу Меньєра (більш вірогідно, якщо є втрата слуху або дзвін у вухах), анемію, депресію, головний біль, мігрень або затвердіння артерій у мозку. Фізіотерапія часто може допомогти при відкладенні кальцію у внутрішньому вусі. Вірусне запалення часто проходить без лікування. Існують методи лікування для більшості інших причин.

До «червоних прапорів», які вимагають негайного медичного обстеження, належать запаморочення, що супроводжується новим або сильним головним болем, лихоманкою понад 100,4 градусів за Фаренгейтом (38 градусів за Цельсієм), двоїнням в очах, розмитістю зору, проблемами з мовленням, зниженням здатності чути, слабкістю рук або ніг, труднощами при ходьбі або розмові, якщо це розвивається під час стояння, при будь-яких епізодах непритомності, оніміння або поколювання, болях у грудях або частому блюванню (Furman, Dr. J., and Barton, Dr. J. «Оцінка пацієнта із запамороченням». До теперішнього часу, 27.05.22).

Важливо отримати точний опис відчуття, коли хтось каже, що у нього запаморочення. Читаючи або вивчаючи Біблію, також важливо мати точний переклад з єврейської чи грецької мов. Вчителі Біблії, проповідники, перекладачі повинні бути дуже обережними. Ісус застерігає всіх: «Свідкую я кожному, хто чує слова пророцтва цієї книги: Коли хто до цього додасть що, то накладе на нього Бог кари, що написані в книзі оцій. А коли хто що відійме від слів книги пророцтва цього, то відійме Бог частку його від дерева життя, і від міста святого, що написане в книзі оцій». (Об’явлення 22:18-19).

Лінда ФІЛЛІПС