Як поліпшити здоров’я, наповнитися бадьорістю

0
83

Організм людини – це енергетична система

У повоєнні роки в медичній практиці почав поширюватись китайський метод голкорефлексотерапії. Голковколювання базується на принципі рефлекторної дії на хворий орган. Голки ставлять на певні ділянки шкіри, де містяться біологічно активні точки (БАТ) і проходять енергетичні меридіани відповідного органа. Найскладніше віднайти потрібну БАТ. Це справжнє мистецтво, яке лікарі освоюють роками. Бо саме від цього залежить ефективність лікування.
У 60-х роках минулого століття один із працівників Ленінградської військової медичної академії, кандидат медичних наук вигадав індикатор визначення БАТ у вигляді канцелярської ручки. Якщо стрижень ручки потрапляв у БАТ, то зверху світилася мініатюрна лампочка. Якщо ж він відхилявся хоча б на 1 мм убік від БАТ, лампочка не світилася. Я тоді наочно переконався, що в нашому організмі існує енергетична система, хоча анатомічно вона й не визначається.
Згідно зі східною філософією, енергію “ці” люди отримують при народженні. Ця енергія постійно є в навколишньому середовищі, в космосі і на землі. Ось чому для людини важливо бути на відкритому повітрі, а в теплу пору року корисно ходити босоніж. Енергія “ці” рухається в організмі по замкненому колу по енергетичних шляхах – меридіанах. Головними з них вважаються 12-14 меридіанів легенів, серця, печінки та інших життєво важливих органів. Енергія має дві складові: інь (м’яка енергія) і ян (жорстка енергія), які одночасно є протилежними і взаємозв’язаними. За східною філософією, захворювання виникає внаслідок утрати відносної рівноваги між інь – ян, надлишку або нестачі якоїсь із них в організмі.

Як людина поповнює енергію

Людина поповнює енергію трьома шляхами: через рот з їжею, через очі і БАТ, з космосу.
Космос – невичерпне і надзвичайно потужне джерело енергії. Тибетські монахи вчаться отримувати її від сонця, з якого випромінюється потужний потік енергії. Вони зустрічали схід Сонця і проводжали його захід. А ще споглядали вогонь, небо і воду – три початки концентрації енергії.
Найбільша кількість БАТ зосереджена на кистях рук і стопах (їх використовують у корейському методі рефлексотерапії Су-Джок). Дуже багато активних точок і на вушних раковинах. Вони мають зв’язок з усіма органами організму людини.

Останнім часом, зважаючи на поширення СНІДу, люди стали боятися застосування голок. Тому вчені запропонували низку приладів, якими можна впливати на БАТ без голок. Найкращим з них вважають китайський прилад “шубоші” (домашній лікар). Він отримав високу оцінку Всесвітньої організації охорони здоров’я. На жаль, ці прилади досить високовартісні, тому не всім доступні.

Домашня рефлексотерапія для оздоровлення й омолодження організму

Тому я хочу розповісти про рефлексотерапію в домашніх умовах, яка не потребує жодних пристосувань. Вже три тисячі років існує гімнастика, яка діє рефлекторно на органи й системи, поліпшує стан здоров’я. Виконуючи певні вправи, людина впливає на БАТ і таким чином регулює і нормалізує роботу організму: розширює судини, поліпшує кровопостачання хворих органів, знижує артеріальний тиск (АТ), стимулює імунну систему, зменшує процеси атеросклерозу, запобігає або навіть лікує окремі хронічні захворювання тощо.

Цю гімнастику особисто я виконую щоранку. Одразу після пробудження о 5.50 лежачи роблю вправу “Золота рибка” японського професора Ніші, яка імітує плаваючу рибку: тіло вигинається і рухається в один бік, а голова і стопи ніг – в інший. (Для виконання цієї вправи подушку слід прибрати з-під голови, натомість підкласти під шию кисті рук). Зроблю 100 таких рухів і сонливість одразу зникає. Потім 10 хвилин слухаю по радіо новини і берусь за виконання згаданої гімнастики, яка складається з 20 вправ. Намагаюся виконувати їх із заплющеними очима, щоб ліпше зосередитись.

Перші 12 вправ слід виконувати, лежачи на спині.

 1. Масажуйте вуха притиснутими до них долонями, рухаючи ними згори донизу і знизу догори 42 рази. При цьому великі пальці масажують голову за вухами і задню частину шиї нижче вух. Вказівні пальці також масажують вуха, решта пальців – скроні. Вправа сприяє нормалізації АТ, зменшує склероз судин, зміцнює ясна й зуби.
 2. Кінчиками вказівних пальців у швидкому темпі вібраційними рухами масажуйте козелки вух 42 рази (для нормалізації АТ). Потім кінчики вказівних пальців увіткніть у вушні ходи і 42 рази вібраційними рухами “виливайте воду” з вух. Така “імітація” лікує і запобігає глухоті.
 3. Прикладіть великі пальці рук зовнішнім боком до заплющених повік і масажуйте очні яблука 42 круговими рухами в напрямку до носа. Вправа запобігає і лікує початкову катаракту та глаукому.
 4. На передню частину шиї (від підборіддя до ключиці на ділянку щитоподібної залози) покладіть праву долоню і вдарте по ній лівою долонею 12 разів. Поміняйте руки місцями й зробіть ще 12 ударів.
  Ця вправа сприяє нормалізації гормонального стану, усуває порушення, спричинені відсутністю або нестачею статевого життя.
 5. Долонями тисніть на лоб, одночасно робіть нахили голови вправо-вліво 42 рази. Вправа лікує остеохондроз.
 6. Вдихаючи носом, якомога більше випніть передню стінку живота, потім складіть губи трубкою і видихніть через рот зі звуками фу-фу-фу. Видих має бути вдвічі довшим за вдих. Таких вдихів-видихів треба зробити 22 чи 42. Вправа сприяє лікуванню астми, бронхіту, стенокардії, поліпшує діяльність внутрішніх органів, сприяє схудненню.
 7. Масажуйте підошву лівої ноги підошвою правої – 42 рази, потім підошву правої ноги лівою – 42 рази. Це вправа для чоловіків – не буде проблем з потенцією.
 8. Ця вправа також для чоловіків. Яєчка взяти в руки, масажувати 42 рази, а потім мошонкою потягнути на себе й опустити. Повторити стільки разів, скільки чоловікові років.
  Вправа лікує простатит, цистит, імпотенцію, а також запобігає і лікує аденому простати.
 9. Руками й ногами імітувати “велосипед” 42 оберти вперед і 42 назад.
 10. Зігніть коліна, долоні рук стисніть перед грудною кліткою. Скручуйте хребет: коліна нахиляйте вправо донизу, а руки в цей час – вліво, потім руки вправо, а коліна вліво. Повторити 22 рази.
  Вправа усуває остеохондрозні явища в хребті, а відтак сприятливо впливає на весь організм.
 11. Праву ногу підніміть під прямим кутом до тулуба, потримайте 12 секунд, потім потрясіть стопою 42 рази і повільно опустіть. Зробіть те саме лівою ногою. Після цього обидві ноги і руки підніміть під прямим кутом до тулуба, потримайте 12 секунд, потрясіть кистями рук і стопами 42 рази. Повільно опустіть руки і ноги.

Вправа зміцнює черевний прес (м’язи передньої стінки), а також зменшує прояви облітеруючого ендартеріїту, варикозного розширення вен, тромбофлебіту і є профілактикою гангрени.

 1. Долонями масажуйте живіт, зробіть 42 колові рухи за годинниковою стрілкою і 42 у протилежному напрямі. Прикладіть долоні до живота ребром і відтисніть нутрощі вниз, а потім “підніміть” їх.

Вправа лікує запор, коліт, масажує внутрішні органи.

 1. Кінчиками пальців посилено масажуйте волосисту частину голови – від вух, лоба і потилиці до маківки голови 22 або 42 рази.

Вправу виконують сидячи, допомагає у разі склерозу, головного болю, ліквідує лупу і випадання волосся.
14. Долонями притисніть вуха кінчиками пальців, поклавши їх на потилицю, вдарте 42 рази по потилиці. Вправу виконують сидячи.

Вправа поліпшує слух і знижує АТ.

 1. Руки зщепіть у замок на потилиці. Голову тримайте на одному місці, а руками рухайте праворуч-ліворуч 22 або 42 рази.

Вправа допомагає хворим на остеохондроз.

 1. Ноги на ширині плечей, руки вбік. Зробіть 22 або 42 нахили праворуч-ліворуч.
 2. Ноги на ширині плечей, руки вбік. Зробіть 12 чи 22 ротаційні рухи вправоруч-ліворуч, начебто скручуючи хребет.
 3. Ноги на ширині плечей. Не відриваючи ніг, зробіть 12 або 22 нахили вперед, руками дістати підлогу.
  19. Тримаючись за спинку ліжка чи стільця, присядьте. Піднімаючись (допомагайте руками), вигніть спину, а голову витягуйте якомога вище. Таких присідань і підйомів потрібно зробити на першому тижні занять – по 3, на 2-му – по 5, на 3-му – по 9, і довести до 12, а ліпше – до 22. Це вправа “кішечка” – найефективніша для профілактики і лікування остеохондрозу.

Вправи 15, 16, 17, 18, виконують також із цією метою.

 1. Щоденно масажуйте точки життя не менше 5 хвилин. Ці БАТ ще називають точками довголіття. Їх легко знайти. Якщо долоні покласти на зігнуті коліна і розчепірити пальці рук, то кінець безіменного пальця ляже на цю точку. В імператорських анналах Японії записано цікавий випадок, пов’язаний із цією точкою. 1843 року до столиці цієї країни приїхав селянин-довгожитель із сім’єю. Йому було 241 рік, його дружині – 221, синові – 201, онуку – 153, а дружині внука – 138. Ніхто з них не мав вигляду старого чи хворого. Він розповів, що з метою омолодження собі і всім членам сім’ї в першу фазу місяця (з 1-го по 8-й день) точку довголіття припалював полиновою цигаркою. На цю точку в першу фазу місяця можна прикладати прилад “шубоші” по 20 хвилин протягом 8 днів. Можна прикладати на цю точку мідний кружечок діаметром 1 см, щоправда, цей спосіб менш ефективний.

Самомасаж чи інший з описаних методів впливу на цю точку наповнює організм людини енергією. Вона стає здоровішою, енергійнішою, довше живе.

Не шкодуйте часу на власне здоров’я. Тим паче, що вам не доведеться йти на великі жертви. На всі 20 вправ витрачається близько 30 хвилин.

Яків Семенюк,
кандидат медичних наук.