Увечері інтелектуальна праця нагадує насильство над собою

0
28

Стимулювати мозок, правильно його підживлювати, розвивати ті чи інші інтелектуальні здібності, стимулювати розумову працю — дуже важливо. Але спершу важливо з’ясувати особливості працездатності нашої «сірої речовини». Медики і науковці простежили таку хронологічну особливість функціонування мозку.

З 6 до 7 ранку — час для запам’ятовування потрібної інформації надовго. Тоді найкраще працює довготривала пам’ять.

З 8 до 9 добре думати над логічними завданнями, аналізувати, робити висновки, впорядковувати набуті знання. Мозок працює дуже активно й ефективно.

З 9 до 10 — час, коли можна ефективно працювати над збором статистичних даних, упорядкуванням, аналізом цих даних.

З 11 до 12 ефективність розумової праці знижується, зменшується здатність до запам’ятовування, аналітики, погіршується концентрація. Можна перейти на творчу працю або просто розслабитися: послухати музику, прогулятися, сходити на віртуальну екскурсію до музею. В цей час, і навіть довше — до другої години дня — саме час для обіду. Найкраще він перетравиться саме зараз.

З 12.00 до 18.00 — це час для фізичної активності й активної праці мозку. Через деякий час після обіду всі інтелектуальні функції активізуються, розумові здібності поліпшуються.

Після 19 — розумова праця вже буде насильством над собою. Тому бажано укладатися в рамки робочого дня, а після 18-19 — знаходити інші способи для розвитку: різноманітна творчість, спілкування, прогулянки, розвиток інших, не розумових, здібностей.

З 21.00 до 23.00 — час для сну, — найкращий відпочинок для мозку, нервової системи і тіла.

З 23.00 до 1 години ночі йде активне впорядкування накопиченої інформації і досвіду. Тому так важливо спати, щоб мозкова діяльність, розумова і фізична праця, загальна ефективність людини на наступний день була на належному рівні. До речі, в китайській медицині вважають, що в цей час йде активне відновлення життєвої енергії «ци». Чим більше її, тим більше шансів на тривале і повноцінне, здорове життя.

З 1 до 3 години сон дає нам можливість емоційно відновитися. Якщо ви прокидаєтеся в цей час чи не спите, імовірно, ви на шляху до неврозів або депресій.

Валерія СТАВИЦЬКА