Новий спосіб боротьби з раком

0
59

Американські лікарі з онкологічного центру при Массачусетській лікарні загального профілю відкрили новий спосіб боротьби з раком.
Фахівці пояснили, що на хромосомах є теломери — захисні кінчики, які коротшають у міру старіння організму. Цей механізм дозволяє запобігти втраті генетичної інформації під час поділу клітини. Однак коли теломери стають гранично короткими, то клітина перестає ділитися.
У ході дослідження фахівці встановили, що в раку є механізм, який подовжує теломери. Подовження відбувається за рахунок теломерази (фермент), що є альтернативою рекомбінації теломерів із послідовностями ДНК з інших хромосом. У підсумку все це спрямовано на підвищення виживання раку. Ученим удалося виявити, які саме ферменти активуються в клітинах при запуску альтернативного шляху подовження теломерів.
Зокрема, одну з ключових ролей відігравав ATR. А ось молекули VE-821 і AZ20 гальмували активність ATR, що вбивало ракові клітини. Подібний механізм подовження використовують багато видів раку, включаючи майже 60% остеосарком і 40–60% гліобластом. Експерти зазначили, що найбільш важливим є те, що досліджувані молекули діють тільки на ракові клітини. Отже, побічних ефектів можна не побоюватися.